Hlavní obsah
 

I přes ochlazení se léto ještě nevzdává

Ačkoliv se ve čtvrtek po přechodu studené fronty ochladí, bude závěr týdne slunečný a v tom nadcházejícím se ještě dočkáme letních teplot atakujících hranici 25 stupňů Celsia. Novinkám to sdělila Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.

 
I přes ochlazení se léto ještě nevzdává

Ve čtvrtek přejde přes naše území studená fronta, za níž se však rychle nasune oblast vysokého tlaku vzduchu. „Zároveň nás ale čeká citelný propad teplot vzduchu, a to zejména v ranních minimech, kdy očekáváme od pátku teploty i na 1 stupni Celsia a místy přízemní mrazíky,” upozornila Honsová.

Ve čtvrtek bude zpočátku dne polojasno až oblačno, ojediněle se objeví přeháňky. Již odpoledne začne ubývat oblačnosti a teploty se dostanou na 16 až 20 stupňů Celsia.

V pátek již bude převládat jasno či skoro jasno. Noční teploty klesnou na 9 až 5, místy však pouze na 1 stupeň Celsia. Přes den vystoupají na 15 až 19 stupňů Celsia.

Velmi podobně bude i v sobotu. Noční minima i odpolední teploty zůstanou na pátečních hodnotách. Tepleji bude pouze na západě republiky, kde se maxima dostanou až na 23 stupňů.

V neděli bude převážně polojasno. V noci teploty klesnou na 10 až 6, místy pouze 2 stupně Celsia. Přes den bude příjemných 18 až 22 stupňů.

Charakter počasí se nezmění ani v úvodu příštího týdne. V pondělí bude převládat jasno až polojasno s nočními teplotami v rozmezí 10 až 6 stupňů Celsia a odpoledními maximy mezi 20 a 24 stupni.

V úterý bude ještě tepleji. I nadále bude převážně jasno či polojasno s nočními teplotami mezi 12 a 8 stupni Celsia. Přes den rtuť vystoupá na 21 až 25 stupňů. Jak Honsová uvedla, začátek astronomického podzimu připadající na 15:30 hodin tak bude nejteplejší od roku 2009.

Podzimně nebude počasí vypadat ani ve středu. Můžeme se těšit na minimum oblačnosti, nejnižší teploty v intervalu 14 až 10 stupňů Celsia a odpolední maxima mezi 22 a 26 stupni Celsia.

Dlouhodobou předpověď najdete na Počasí od Seznamu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků