Hlavní obsah
 

Česko sevřou tropy

V závěru tohoto a minimálně do poloviny příštího týdne se dočkáme stabilního počasí s minimem oblačnosti a teplotami kolem 30 stupňů Celsia. Novinkám to řekla Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.

 
Česko sevřou tropy

Pokud se něco zásadního nestane, shodují se všechny numerické modely na tom, že minimálně do příštího čtvrtka bude charakter počasí monotónní a bez výraznějších změn.

Ve čtvrtek bude jasno až skoro jasno s teplotami mezi 25 až 29 stupni.

Ani další dny se počasí nezmění. „V pátek noční teploty klesnou na 16 až 12 a odpolední maxima vystoupají na 27 až 31 stupňů. Ráno se v důsledku velké vlhkosti po nedávných deštích mohou vyskytovat mlhy a nízká oblačnost,” uvedla Honsová.

Počínaje sobotou se budou až do čtvrtka noční minima pohybovat mezi 18 a 14 stupni, aby se přes den šplhaly k 28 až 32 stupňům. V sobotu a v neděli se opět mohou vyskytovat mlhy či nízká oblačnost.

Po celé období bude jasno až polojasno, v odpoledních hodinách se při přechodně zvětšené oblačnosti mohou ojediněle vyskytnout přeháňky, či bouřky, a to zejména v horských oblastech v důsledku nerovnoměrného zahřívání zemského povrchu.

Jak Honsová připomněla, takto stabilní a teplé počasí jsme během letošního léta dosud nezažili.

Dlouhodobou předpověď najdete na Počasí od Seznamu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků