Hlavní obsah
 

Astronomické léto začne chladně a deštivě. Brzy se ale dostaví tropy

V závěru pracovního týdne i o víkendu bude počasí v České republice ovlivňovat oblast nízkého tlaku vzduchu, což bude znamenat četné srážky. V příštím týdnu se začne výrazně oteplovat a odpolední maxima budou v jeho závěru šplhat až ke 30 stupňům Celsia. Novinkám to řekla Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.

 
Astronomické léto začne chladně a deštivě. Brzy se ale dostaví tropy

V sobotu ve 23:43 začíná astronomické léto, teploty ani počasí tomu ale moc odpovídat nebudou - letošní letní slunovrat bude podle Honsové s teplotami kolem 20 stupňů nejchladnější od roku 2015.

Ve čtvrtek bude převážně zataženo s deštěm či přeháňkami, které budou na jihozápadě trvalé. Očekávat se dají i silné bouřky. Odpolední teploty se dostanou na 20 až 24 stupňů, na jihozápadě bude nejvýše 18.

Zataženo až oblačno bude i v pátek. Opět musíme počítat s deštěm či přeháňkami a ojediněle opět s bouřkami. Ráno teploty klesnou na 15 až 11, odpoledne vystoupají na 16 až 20 stupňů.

V sobotu bude nadále oblačno až zataženo, na většině území s deštěm či přeháňkami. Ranní minima klesnou na 14 až 10 stupňů, odpoledne teploty vystoupají na 18 až 22 stupňů,” uvedla Honsová.

Charakter počasí se začne měnit v neděli. Převládat bude oblačno až polojasno. Déšť či přeháňky se již budou vyskytovat pouze místy. Ráno teploty klesnou na 13 až 9, odpoledne se dostanou na 20 až 24 stupňů.

Od pondělí začne počasí naplno ovlivňovat výběžek vysokého tlaku vzduchu, což bude doprovázeno nárůstem teplot. Po celý pracovní týden bude převážně polojasno. V pondělí se teploty dostanou na 22 až 26 stupňů a v dalších dnech budou postupně stoupat.

V úterý se interval odpoledních maxim posune na 24 až 28 stupňů, ve středu na 29 a ve čtvrtek i pátek by již nejvyšší teploty měly atakovat hranici tropických 30 stupňů.

Teploty půjdou nahoru od začátku příštího týdne. (ilustrační foto)

Foto: Ludmila Žlábková, Právo

Dlouhodobou předpověď najdete na Počasí od Seznamu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků