Hlavní obsah

V Německu funguje psí řezník, o kšeft nemá nouzi

Pes je nejlepší přítel člověka. Proto také majitelé čtyřnohých stvoření mnohdy věnují svým psům stejnou péči jako lidem. To moc dobře ví Heinz Behrens z německého Kolína nad Rýnem. Ačkoliv jeho živnost spočívá v docela běžné lidské činnosti, řeznictví, jeho klientela u výběru pochoutek nadšeně mrská ocasem.

V Německu funguje psí řezník, o kšeft nemá nouzi

Do obchodu v ulicích Kolína nad Rýnem se schází psi velmi rádi. Čeká tam na ně totiž Behrens se svými pochoutkami, které by třeba lidem mohly přijít nepoživatelné. Jen si představte k večeři býčí varlata, kuřecí krky nebo jehněčí kůže.

Ačkoliv lidem se zřejmě sliny nesbíhají, nedočkaví psi nervózně postávají před skleněnou vitrínou a čekají, jakou lahůdku tentokrát v plechovce odnese jejich páníček domů.

Stop plýtvání

Jak říká majitel obchodu Heinz Behrens, jeho řeznictví dbá na to, aby se žádným masem neplýtvalo. „Zvířata nejsou kusy plastu, proto se s nimi musí zacházet s respektem. A to i po jejich porážce, takže dbám na to, aby se nic nevyhazovalo a nějakým způsobem se zpracovalo,” říká Behrens, jenž dříve pracoval u řeznického pultu v supermarketu, kde se s plýtváním setkal.

Sedmačtyřicetiletý Němec odebírá maso z jatek, následně ho sám v prodejně zpracovává a zákazníkům prodává v plechovkách. Ty mají možnost lidé znovu přinést a nenosit tak domů neustále plastové pytlíky.

Odezva psích zákazníků je jasná. Ale co ta lidská? Vesměs pozitivní. Jedni věří, že maso (doplněné o obiloviny a zeleninu) je pro psy zdravější, jiní dokonce mluví o probuzeném instinktu psích lovců. Tak či tak, zdá se, že maso, které by jinak zřejmě putovalo do kontejnerů, našlo ideální využití.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků