Hlavní obsah
Anthony Bourdain. Foto: Profimedia.cz

Slavný šéfkuchař Anthony Bourdain spáchal sebevraždu

Kulinářský svět obletěla smutná zpráva. Ve věku jednašedesáti let v pátek zemřel jeden z nejznámějších světových šéfkuchařů a autor mnoha úspěšných televizních pořadů, Američan Anthony Bourdain. Podle informací CNN spáchal sebevraždu.

Anthony Bourdain. Foto: Profimedia.cz
Slavný šéfkuchař Anthony Bourdain spáchal sebevraždu

„S mimořádným smutkem potvrzujeme, že náš kamarád a kolega Anthony Bourdain zemřel,“ uvedl televizní kanál v pátek ráno v oficiálním prohlášení.

Rodák z New Yorku zrovna pobýval ve Francii, kde pracoval na jednom ze svých televizních pořadů. V hotelovém pokoji našel jeho tělo francouzský šéfkuchař a Bourdainův blízký přítel Eric Ripert.

Američana však neproslavily pouze televizní pořady, z nichž některé se objevovaly i na obrazovkách v České republice, ale také knihy. Byl totiž úspěšným spisovatelem, jenž za svůj život napsal několik bestsellerů.

„Tony byl výjimečný talent a bude nám všem chybět nejenom kvůli jeho práci, ale především kvůli vášni, která mu nikdy nescházela,“ řekl prezident CNN Jeff Zucker.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků