Hlavní obsah
I takto může vypadat vstup do restaurace s jednou michelinskou hvězdou. Foto: repro Tsuta

Restaurace v Tokiu nabízející nudle má michelinskou hvězdu

Oblíbená malá restaurace, která v Tokiu nabízí tradiční nudlovou polévku ramen, získala michelinskou hvězdu. Stala se tak první „nudlovou” jídelnou, která toto ocenění dostala. Díky tomu se zařadila po bok světových restaurací, které se michelinskou hvězdou pyšní. Informoval o tom zpravodajský server BBC News.

I takto může vypadat vstup do restaurace s jednou michelinskou hvězdou. Foto: repro Tsuta
Restaurace v Tokiu nabízející nudle má michelinskou hvězdu

Malá restaurace Tsuta, kde je k sezení jen devět míst, získala vysoce ceněnou hvězdičku v novém vydání Michelinského průvodce po Tokiu.

Nudlová polévka ramen je v Japonsku široce rozšířený pokrm, který má kořeny v čínských nudlích. Je všeobecně vnímána jako pokrm rychlého občerstvení, i když se objevují i restaurace, jež nabízejí její gurmánské verze.

Restaurace Tsuta nabízí misku polévky ramen v přepočtu za 170 až 250 korun. List The Japan Times ji označil za „nejvybranější ramen restauraci v severním Tokiu".

Michelinský průvodce doporučuje místní polévku ramen ochucenou červeným vínem a grilovaným vepřovým na rozmarýnu anebo ramen s „výraznou chutí smrkových hřibů".

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků