Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Mezinárodní soutěž ovládlo mezi rekordním počtem vzorků vinařství z Mikulova

Šampionem již 17. ročníku mezinárodní soutěže vín Festwine se stal Ryzlink vlašský 2019 výběr z hroznů z mikulovského vinařství. Vítěze vybrala v uplynulých dnech porota ve Velkých Pavlovicích. Ani letos se však kvůli koronavirové pandemii neuskuteční slavnostní předávání cen.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Mezinárodní soutěž ovládlo mezi rekordním počtem vzorků vinařství z Mikulova

„V rekordním počtu vzorků byla nejvíce zastoupená bílá suchá a polosuchá vína, celkem jich bylo 390. Rok od roku roste i podíl vín šumivých, přírodně sladkých a organických,” uvedl Tomáš Vican z pořadatelské Vinné galerie v Brně.

Vinaři letos přihlásili do soutěže rekordních 719 vzorků vín, 30 českých degustátorů je anonymně v pětičlenných komisích hodnotilo jako tradičně v Ekocentru Trkmanka ve Velkých Pavlovicích.

Absolutním vítězem se stal Ryzlink vlašský z vinařství Mikrosvín, cenu za nejlepší kolekci vín získalo Vican rodinné vinařství Mikulov s šesti velkými zlatými medailemi.

Kromě moravských a českých přihlásili letos vinaři a dovozci do mezinárodní soutěže také vína z Rakouska, Slovenska, Bulharska, Itálie nebo Chile.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků