Hlavní obsah
 

Ještě ujetější, než se čekalo. Tyhle hodinky si nekoupíte

Japonský gigant Casio je mimo jiné znám i výrobou hodinek. Teď představil v rámci své ikonické řady G-Shock model, který nad všemi ostatními výrazně ční. Nejde ani tak o to, že je vyroben ze zlata, což je u těchto odolných hodinek nezvyklé, veškeré atributy totiž přebíjí astronomická cena.

 
Ještě ujetější, než se čekalo. Tyhle hodinky si nekoupíte

Casio před třemi lety vzbudilo velký rozruch, když představilo limitovanou edici modelu G-Shock, jež tehdy stála skoro 170 tisíc korun. Řada lidí si ťukala na čelo, značka je totiž pověstná především dostupnými hodinkami. Jenže edice se rychle vyprodala a následovaly další a dražší. Ta loňská vyšla už na 200 tisíc.

Takže se čekalo, že model, který bude stejně jako ty předchozí prezentovat nějakou tradiční japonskou řemeslnou techniku, uvede i letos, tradičně na veletrhu Baselworld. Značka ale všechny překvapila, jednu specialitku ukázala už teď, a to opravdu nečekanou.

Novinka vzhledem navazuje na loňské cenově dostupné celoocelové modely, které mezi sběrateli vyvolaly velký ohlas, pouzdro a náramek má ale z 18karátového zlata. Původně značka tyto hodinky představila jako jednokusový koncept v roce 2015, nikdo ale nečekal, že by je mohla někdy vyrábět. Ostatně různé experimenty o počtu jednoho kusu jsou takto prezentovány běžně čistě pro pobavení fanoušků.

Oficiální označení modelu je G-D5000-9JR.

Foto: Casio

Koncept se ale letos stal realitou, hodinky opravdu vznikly a Casio za ně chce 7,7 milionu japonských jenů, což je asi 1,55 milionu korun. Dostupné budou jen ve vybraných obchodech v Japonsku a v počtu pouze 35 kusů. A i přes cenu a exkluzivitu značka neopomenula připomenout, že hodinky vydrží hrubé zacházení, jak je ukázáno na přiloženém videu.

Výše uvedené limitované edice si i přes vyšší cenu své zákazníky v ČR našly, u tohoto modelu se to ale vzhledem k ceně a omezením při nákupu asi nedá očekávat.

Mimochodem, firma uvádí cenu bez daně, takže v případě japonské osmiprocentní prodejní daně se výsledná částka vyšplhá až na téměř 1,7 milionu korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků