Hlavní obsah
Lionel Messi? Ne, Réza Parastéš. Foto: Profimedia.cz

Jeho podoba se sportovní hvězdou je odzbrojující. Přináší mu ale i problémy

Ta podoba je neuvěřitelná. Na první pohled může snadno dojít k záměně. A vlastně i na ten druhý. Při pohledu na fotky íránského studenta Rézu Parastéše si ho člověk snadno zamění s hvězdným fotbalistou Lionelem Messim. A 25letý mladík toho využívá, ačkoliv fotbal nikdy závodně nehrál.

Lionel Messi? Ne, Réza Parastéš. Foto: Profimedia.cz
Jeho podoba se sportovní hvězdou je odzbrojující. Přináší mu ale i problémy

Vše začalo před pár měsíci, kdy Parastéšův otec, který je nadšeným fanouškem fotbalu, přesvědčil svého syna, aby se nechal ostříhat stejně jako Messi. Poté ho vyfotil, jak pózuje v dresu Barcelony a fotky poslal jednomu webu věnujícímu se sportovnímu zpravodajství.

„Poslal jsem je večer a hned ráno mi volali, že bych k nim měl rychle přijet na rozhovor,“ uvedl Íránec pro agenturu AFP.

Parastéš se do své nové role zpočátku moc nehrnul, nakonec ale podlehl a nejspíš si moc nestěžuje. Je totiž nadlouho dopředu zamluvený na rozhovory, a dokonce získal i práci jako model. Argentinci je tak podobný, že prý dokonce evropská verze Eurosportu použila jeho fotku na Twitteru ve zprávě o opravdovém Messim.

Podoba se slavným fotbalistou je opravdu velká.

Foto: Profimedia.cz

„Lidé mě teď vnímají jako íránského Messiho a chtějí, abych ho napodoboval. Všude, kde se objevím, jsou lidé opravdu v šoku,“ vysvětlil, že jeho podoba se slavným sportovcem je opravdu odzbrojující. Dokonce je i zhruba stejně vysoký, jen postavu nemá tak vypracovanou jako trénovaný fotbalista.

Pozdvižení způsobuje i na veřejnosti, fotbal je totiž v Íránu velmi populární. Minulý týden se s ním ve městě Hamadán chtělo fotit tolik lidí, že ho policie musela odvézt na služebnu a zabavit mu auto, aby zastavila panující chaos a znovu zprůjezdnila zablokovanou ulici.

Źádosti o společnou fotku jsou teď pro Parastéše denním chlebem.

Foto: Profimedia.cz

Parastéš má fotbal rád, ale profesionálně ho nikdy nehrál. Začal proto trénovat různé triky a parádičky, aby mohl svou roli hrát o něco věrněji. Jeho cílem teď je, aby se s opravdovým Messim osobně setkal. A možná z toho i něco vytěžil.

„Když je nejlepším fotbalistou, tak má určitě víc práce, než může zvládnout. Mohl bych ho zastupovat ve chvílích, kdy je příliš zaneprázdněný,“ dodal s nadsázkou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků