Hlavní obsah
Robot Gundam v Tokiu. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Humanoidní obr se chystá na první krůčky, fanoušci jásají

Milovníci japonského anime se radují. Humanoidní obr Gundam, kterého sestrojili japonští inženýři v Jokohamě, se chystá na první krůčky po našem světě. Podoba osmnáct metrů velkého giganta je založena na robotovi RX-78-2 Gundam.

Robot Gundam v Tokiu. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Humanoidní obr se chystá na první krůčky, fanoušci jásají

Humanoidní robot se poprvé objevil v animovaném seriálu režiséra Jošijukiho Tomina s názvem Kidó senši Gundam, který pochází už z roku 1979. A právě ten byl předlohou japonským inženýrům, kteří se rozhodli postavit osmnáctimetrového robota. Bude sloužit především jako turistická atrakce v přístavním městě.

„V Gundam Factory v Jokohamě si návštěvníci budou moci prohlédnout robota Gundama v životní velikosti. Podělíme se s nimi také o proces vývoje od samého začátku až do prvních krůčků,” uvádí web objektu Gundam Factory, který slouží jako muzeum pro fanoušky anime.

Na videu z července letošního roku je již vidět, jak obří robot dokáže pokrčit pravou nohu a zdá se, že bude brzy připraven udělat první plnohodnotný krok. Nutno ale říct, že robotovi zatím chybí hlava, celkové dokončení tedy ještě nějakou chvíli potrvá.

„Očekáváme, že velké otevření a představení proběhne už tento rok,” uvedla firma, která plánovala představení robota na červenec letošního roku. Kvůli koronavirové pandemii však svůj plán zatím odložila na říjen.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků