Hlavní obsah

Díky své práci zná světové monumenty lépe než kdokoliv jiný

Thorsten Mowes má zajímavou práci. Je expertem na čištění kulturních památek. Jeho bezmála 25letá kariéra tak spočívá v tom, že je v bezprostředním kontaktu se světoznámými stavbami, které může při své práci sledovat z úplně jiného úhlu než běžní lidé.

Díky své práci zná světové monumenty lépe než kdokoliv jiný

Zakázky, které Mowes plnil, čítaly například čištění známého londýnského ruského kola London Eye či sochy Krista Spasitele, kterou budeme pravidelně vídat během olympijských her v brazilském Rio de Janeiru.

Výčet míst, kde pracoval, je však samozřejmě daleko obsáhlejší a obdivuhodnější. V poněkud kaskadérských podmínkách třeba čistil i známou americkou sochu čtyř tváří prezidentů vytesaných do skály - Mount Rushmore. A čistil kupříkladu i Zakázané město v Číně. Celkově pracoval na čištění více než 80 kulturních objektů po celém světě.

„Je to fascinující práce. Není to nic automatického, protože musíte vždy hodně přemýšlet a ke každému projektu přistupovat úplně jinak. Dělám to již 24 let. Začalo to jen jako malý projekt v Německu. Ukázalo se to však být jako dobrý nápad, a tak expandoval dále,” uvedl Mowes, který pracuje pro čistící firmu Karcher.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků