Hlavní obsah
 

Během karantény sestrojil Tintanic, teď se na něm plaví pro dobrou věc

Vysloužilý osmdesátiletý major Michael Stanley z britského Chichesteru s úsměvem nasedá do svého Tintanicu a vyráží na plavbu kanálem v okolí města v Západním Sussexu. Na ručně vyráběné loďce vybírá v okolí peníze pro hospice.

 
Během karantény sestrojil Tintanic, teď se na něm plaví pro dobrou věc

Stanley má v plánu veslovat 100 mil (160 kilometrů) na lodi, kterou postavil z plechu. Sám chce jít ve stopách Toma Moora, jehož příběh letos obletěl svět. Zatímco Moore obcházel svůj dům, Stanley úspěchu chce dosáhnout na vodě, uvedla agentura Reuters.

Inspirací byly seniorovi amatérsky vyráběné čluny, které viděl u dětí v Indii. Rychlostí dvě míle za hodinu se tak plaví vodním kanálem v Západním Sussexu a cestou vybírá peníze. Ty poté věnuje místnímu hospici svatého Wilfrieda.

A že se mu daří, dokazují jeho čísla. Na lodi vybral už dvanáctinásobek původně zamýšlené částky tisíce liber. K výkonu Toma Moora má ale ještě daleko. Stoletý Brit vybral na pomoc zdravotníkům nakonec neuvěřitelných 33 milionů liber (miliardu korun) a následně byl královnou Alžbětou II. povýšen na rytíře.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků