„Jedním z původních konceptů byla otázka: Co se stane, když půjdete večer ven a ztratíte bundu, ve které máte všechny důležité věci?“ svěřil se agentuře Reuters výkonný ředitel firmy Oliver Sweeney Tim Cooper.

Kromě ztráty bundy prý boty obstojí i v daleko kritičtějších momentech, jako je například oloupení, přepadení či únos. Do každé z nich se totiž vejdou až tři speciálně vybrané předměty či zařízení, které se v těchto situacích mohou hodit.

Ty jsou schované pod stélkou a nikdo kromě majitele bot o nich nemá sebemenší tušení. Vybrat si můžete z dvanácti nabízených předmětů, mezi kterými jsou třeba nejmenší mobilní telefon na světě, špionážní minikamera, švýcarský nůž, GPS sledovací zařízení, bankovky či bezkontaktní platební prstýnek.

„Jsou autentické, hezké a pohodlné a jejich součástí jsou předměty, které mohou být v nesnázích nepostradatelné. Pokud si myslíte, že váš manžel, bratr nebo syn má všechno, teď už víte, že to není pravda. Tohle je něco, co nenajdete nikde jinde na světě,“ řekl zakladatel firmy VeryFirstTo Marcel Knobil.

Pořizovací cena činí dva tisíce liber (asi 57 tisíc korun).