Restaurace vznikla asi před rokem a těší se velké oblibě. Ahmad Dahham, majitel podniku a profesionální automobilový závodník, prý vždycky toužil zkombinovat lásku k jídlu a automobilům. Když jednoho dne vyklízel sklad plný automobilových součástek, napadlo ho otevřít restauraci.

„Než jsem začal s restaurací, pracoval jsem doma. Vyrobil jsem místa k sezení ze sedaček a stoly z motorů. Líbilo se mi to, a tak jsem s tím pokračoval. Nakonec jsem se rozhodl otevřít restauraci, která kombinuje auta s jídlem,“ svěřil se agentuře Reuters.

Using tires as a lamp 🤔 #ad24burgers #eid #ad24

Zveřejnil(a) AD24 Burgers dne 27. červen 2017

Aby načerpal inspiraci, zkontaktoval tehdy Abdulrahmana Asfoura, který je známý svou dílnou, v níž přetváří všemožné předměty ze skládek v unikátní kusy nábytku. Asfour mu následně pomohl s výrobou interiéru. Výsledkem spolupráce jsou například stoly z motorů či lustry z pneumatik.

Every detail is fun and interesting! Did you have a hard time using our sink ? كل تفصيل بالمحل مسلي و مثير للاهتمام! #ad24 #ad24burgers

Zveřejnil(a) AD24 Burgers dne 27. říjen 2017

„Využíváme typ recyklace, který má nejnižší dopad na životní prostředí,“ dodává ke své práci Asfour.

Dahham doufá, že se z jeho nápadu stane restaurační řetězec, kde budou milovníci motoristických sportů moci společně sledovat sportovní události.