Šestadvacetiletý Američan Ibn Ali Miller je oslavován za to, že minulé pondělí vkročil mezi dva teenagery a přerušil začínající bitku mezi nimi. Co je však důležité, je způsob, jakým tak učinil. A nyní se mu za to dostalo ocenění od tamější radnice.

Video ukazuje Millera, jak mluví k mladým hochům o charakteru a následcích. Říká jim, že se jim smějí ostatní děti, které se přišly na jejich bitku podívat.

Potřebují pracovat na své povaze

„Z ničeho nic přišel z automobilu. Vypnul motor a vystoupil. Vůbec se mu to nelíbilo. Řekl, že neodejde, dokud si nepotřeseme rukama na znamení usmíření,” uvedl 15letý Jamar Mobley, jeden ze dvou „rváčů”.

„Nejenže se rozhodli nebojovat, ale potřásli si i rukama na znamení jednoty. Nepotřebují basketbalové míče, nepotřebují tančit a nepotřebují žádné kurzy na to, aby udělali backflip (skateboardový trik - pozn. red.). Potřebují pracovat na své povaze,” uvedl Miller, který je za tento svůj počin nyní chválen po celém světě. Mimo jiné mu už pocty vysekli hudebník Snoop Dogg či basketbalista Lebron James.