Hodinky jsou založené na modelu Tread 1, ale už od pohledu je jasné, že se hodně přidávalo. Samozřejmě zůstalo zachováno ukazování času pomocí pohyblivých pásů místo ručiček, nicméně vnějšek se proměnil.

Výstupky na bocích mají odkazovat na Tie Fighter

Výstupky na bocích mají odkazovat na Tie Fighter

Přibyla celá řada detailů, které pochopitelně odkazují na Star Wars, a to především na Darth Vadera a Impérium. Luke Skywalker a ostatní klaďasové tak musí hledat hodinky jinde.

Na první pohled zaujmou boky pouzdra vypadající jako křídla Tie Fighteru. Do tvaru nasávání motoru této vesmírné stíhačky jsou tvarovány i šroubky na pouzdru. Pásek pak má odkazovat na rukavice Darth Vadera a pokud by někdo měl stále pochyby o tom, že hodinky patří na temnou stranu síly, nechť se podívá na korunku, kde najde logo Impéria.

Star Wars by Devon

Ano, helma Darth Vadera je v tomto případě vhodným módním doplňkem

Strojek zůstal stejný jako u Tread 1. Ačkoliv tedy hodinky mají hodně pohyblivých součástí, nejedná se o čistě mechanické hodinky, protože k rozpohybování strojku jsou používány malé motorky a hodinky mají také baterku. Puristi by tak mohli namítnout, že se jedná o prosté quartzky.

A to hodně drahé quartzky, protože hodinky stojí 28 500 dolarů, tedy asi 725 tisíc korun. Vzniknou v limitované edici 500 kusů.