Ačkoli lékařské či jiné vědecké důkazy o téměř zázračných léčivých účincích nápoje neexistují, domorodí obyvatelé And z Peru i Bolívie na žabí koktejl nedají dopustit. Prý pomůže vyléčit také (pro západní medicínu neléčitelné) astma.

Koktejl se připravuje z žabího masa (obojživelník je zabit a stažen z kůže), dále se přidává mrkev, kořen rostliny maca horská (peruánský ženšen či peruánská viagra) a med. Výsledný koktejl je po umixování světlounce zelený a krémový.

„Žabí koktejl je dobrý na chudokrevnost, zánět průdušek, kosti, mozek, únavu, stress a nejčastěji ho kupují děti, dospělí, osoby s anémií, dýchacími potížemi a někdy i tuberkulózou,“ tvrdí Maria Elena Cruzová z Peru, která žabí koktejl připravuje a prodává ve svém stánku už řadu let.

K přípravě se používá výhradně vodní žába druhu Telmatobius culeus (vodnice posvátná), která žije v jezeře Titicaca. Jedná se o kriticky ohroženého obojživelníka. Sami peruánští odborníci z Limské univerzity tvrdí, že o léčivých účincích vodnice posvátné neexistují žádné důkazy.