Dubajský festival hraček každým rokem předvádí to nejmodernější a nejzábavnější, co se na poli hraček či spíše gadgetů objevilo. Ať už jde o terénní čtyřkolky, superrychlé motocykly či skútr, který se zvládá sám vyvažovat - to vše bylo v Dubaji vystavené a část z toho si mohli návštěvníci i na vlastní kůži vyzkoušet.

Na smysly všech přítomných pánů však neútočily jen nejmodernější a hlavně stylové jednostopé dopravní prostředky, ale také třeba cennosti, které si však mohli dovolit zřejmě jen zdejší šejkové. To mluvíme třeba o takové ručně vyráběné zlaté hrací skříňce, která prý zaručeně muže uvede myšlenkami zpět do jejich dětství.

Vysoké ceny

„Cítím se tu znovu jako dítě, když mě obklopují všechny ty hračky a vychytávky. A kdybych si to mohl dovolit, tak bych si koupil od každé jeden kousek,” uvedl kanadský turista, který se označil jako Hank.

Velké množství výrobců hraček vidí dubajský veletrh jako dobrou příležitost ukázat světu své novinky a dopřát svým produktům trochu mediální pozornosti. Naprostá většina návštěvníků si však vzhledem k velmi vysokým cenám vystavených vychytávek, spíše jen užívá chvíle mezi hračkami, o kterých doma běžně pouze sní...