Delegace nový snímek představila ve Varech ve středu. Předpokládá se, že půjde do kin někdy příští rok. Agnieszka Hollandová jej připravovala se svým týmem dlouhé roky. Přiznala, že obsazení mladšího z Trojanů byl její nápad.

Film se dotočil tento týden.

Ivan Trojan, Agnieszka Hollandová a Josef Trojan představili na MFF KV nový film Šarlatán.

Ivan Trojan, Agnieszka Hollandová a Josef Trojan představili na MFF KV nový film Šarlatán.

FOTO: Jan Handrejch, Právo

 Dva muži, jedna role. Jak se to daří střídat synovi a otci?

Ivan: Jak se střídá? Já doufám, že dobře. Že to, že jsme z jednoho vejce, bude pro ten film velké plus. V to doufám. Jinak se nám střídalo tak, že jsme se na place vlastně nepotkali, protože hrajeme jednu a tutéž postavu.

Vím, že hrajete Jana Mikoláška, asi nejslavnějšího léčitele u nás, který deklaruje, že vyléčil nebo jim prošlo až 5 a půl milionu lidí. Kdy přišla nabídka na scénář s tím, že byste se mohli střídat?

Josef: Pro mě je to poměrně poetická historka, protože před dvěma a půl lety jsem se rozhodl, že bych se chtěl začít věnovat herectví. Tak jsem zvedl telefon a projel jsem si nějaké castingové agentury a jedna mě speciálně zaujala hlavně tím, jaké filmy obsazovala. To byla agentura Kateřiny Oujezdské, KO Casting.

Agnieszka Hollandová a Ivan Trojan při natáčení Šarlatána.

Agnieszka Hollandová a Ivan Trojan při natáčení Šarlatána.

FOTO: CinemArt

Zavolal jsem ji, jestli by si mě vzali pod křídla. Ona shodou okolností mi za dva týdny nabídla možnost castingu na tuto roli s tím, že to asi z padesáti, šedesáti procent nevyjde, že jsem ještě malej a že je to tak na zkoušku. No a o rok později se ozvali a dostal jsem se k tomu.

Ivan a Josef Trojanovi při besedě v Domě ČT.

Ivan a Josef Trojanovi při besedě v Domě ČT.

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Proč jste šel přes castingovou agenturu, když máte doma tátu herce?

Josef: No to byla náhoda, byl to trochu impuls z mé strany. Kateřinu to napadlo, ale vzhledem k tomu, že jsem ji kontaktoval, tak kdo ví, jak by to bylo, kdybych ji nekontaktoval.

V jaké fázi je natáčení?

Ivan: Konec.

Konec?

Ivan: Natáčení je konec, teď už se s tím budou v postprodukci dělat všechny ty věci, které k tomu patří. Bude se to stříhat, barvit a eventuálně některé věci synchronovat a podobně. Naše fáze včerejším (úterý) dnem skončila.

To znamená, že tento týden padla poslední klapka?

Ivan: Ano.

A kde?

Josef: Někde na Plzeňsku, nepamatuji si přesné jméno, lokaci.

Ivan: Byla to scéna Pepy. Já jsem skončil předevčírem, Pepa včera.