Hlavní obsah
Stanové městečko na přírodním koupališti Rolava. Foto: Rudolf Voleman, Právo

Stanové městečko využily dva tisíce baťůžkářů

Zhruba dva tisíce baťůžkářů využilo při letošním 47. ročníku filmového festivalu služeb stanového městečka na přírodním koupališti Rolava v karlovarské městské čtvrti Rybáře. Je to přibližně asi o pět set mladých návštěvníků festivalu méně než loni, kdy stanové městečko ještě fungovalo na stadiónu AC Start v Tuhnicích.

Stanové městečko na přírodním koupališti Rolava. Foto: Rudolf Voleman, Právo
Stanové městečko využily dva tisíce baťůžkářů

„Jediným problémem tady bylo občasné špatné počasí,“ hodnotil recepční stanového městečka Marek Pospíchal.

„Minulý víkend tady létaly v bouřce stany a prší i na závěr festivalu,“ posteskl si. „Chování ubytovaných ale bylo v pohodě. Prostě tu byl klid a mír,“ dodal.

Jeho slova potvrdil i Václav Zápotočný, provozovatel občerstvení v areálu koupaliště Rolava, které jelo po dobu festivalu non stop.

Stanové městečko na přírodním koupališti Rolava. Ještě složit stan.

Foto: Rudolf Voleman, Právo

„Nebyl tady žádný problém,“ uvedl. „Samozřejmě, že nejvíce se prodávalo pivo. Byly to desítky vypitých sudů,“ pokračoval.

„O jídlo zase takový zájem nebyl. Nejvíce ale šla vařená kukuřice, párek v rohlíku a sýr v housce,“ konstatoval. „Odpoledne pak polévky a rovněž halušky se zelím,“ dodal.

Baťůžkáři odjížděli ze stanového městečka spokojení. „Je to tady na Rolavě určitě hezčí, než na stadiónu,“ uvedla Petra Jánská z Mostu, která byla na festivalu potřetí.

„I když ten stadión měl také své kouzlo,“ dodal její přítel Václav Hrubý. „Možná tady mohlo být víc sprch, aby se před nimi netvořily fronty,“ dodal.

Stanové městečko na přírodním koupališti Rolava. Balíme. Odjížíme.

Foto: Rudolf Voleman, Právo

„Také jsme vzpomínali na restauraci, která přeci jenom nabízela víc vařených jídel než může občerstvovací stánek,“ poznamenal.

„Stanové městečko na Rolavě bylo fajn. Po večerech tady chodily holky z koupaliště nahaté,“ pochvaloval si student Jaroslav Jelínek, když balil stan a vracel se zpět do domů do Prahy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků