Hlavní obsah

Šary Vary: Filmy z Varů už jsou v Praze

Posledním dnem karlovarského festivalu vypuknou pražské Ozvěny MFF Karlovy Vary. Jde již o desátý ročník. V jeho průběhu se v Praze představí některé z nejoblíbenějších snímků festivalu. Jejich přehlídka začala v sobotu a skončí za týden.

Šary Vary: Filmy z Varů už jsou v Praze

„Z pohledu dramaturga jsou vždy Ozvěny tou pověstnou třešničkou na dortu, který se snažíme po celý rok péct. Hned na první pohled je zřejmé, že také letošní ročník Ozvěn nabízí dobře namíchaný a bohatě zdobený mix, ze kterého si snad dokáže vybrat opravdu každý filmový divák. Kina Aero a Světozor jsou připravena k servírování,“ říká Ivo Andrle, dramaturg AERO a Světozor.

Ozvěny zvané Šary Vary proběhnou v pražských kinech Aero a Světozor. Začínají už v sobotu 11. července. V kině Aero Ozvěny potrvají do neděle 19. července, v kině Světozor poběží v obou sálech až do středy 22. července.

Uvedeny budou filmy ze všech sekcí včetně té soutěžní, kterou zastoupí Duše Paula Giamattiho, Bez konce [celá zpráva], Himálaj či Nejsem tvůj přítel. Z dokumentů se představí Thriller v Manile a Bzučení hmyzu: zápisky mumie, z Jiného pohledu Bronson, Sváteční oběd a Na sever.

Zástupce má i oblíbená sekce Horizonty ve filmech Wrestler [celá zpráva], Hranice ovládání, Sin nombre [celá zpráva], Ricky a Svatba za bílé noci. A zopakována bude i v Praze většina půlnočních filmů, mimo jiné Černej dynamit, Mamka & taťka či Panika v městečku.

Pražské projekce se dočkají i české filmy jako Venkovský učitel [celá zpráva], Česká RAPublika, Kdopak by se vlka bál [celá zpráva] či Holka Ferrari Dino. A jako lahůdka i zakončovací film festivalu, hudební komedie Piráti na Vlnách [celá zpráva].

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků