Banderas ve Varech rovněž zavzpomínal na natáčení dobrodružství chrabrého Zorra. A proč roli tehdy přijal? "Znal jsem předem jméno producenta. Jmenoval se Steven Spielberg. Bylo jasné, že film bude bombou," řekl s úsměvem na tiskové konferenci.

Polibek všem před tiskovou konferencí.

.: Polibek všem před tiskovou konferencí.

FOTO: Michaela Říhová, Právo

Vyjádřil se také k otázce, zda bude někdy v budoucnu ještě spolupracovat s Pedrem Almódovarem, jehož filmy ho proslavily. "Almódovar? Tak to je na něm. Náš vztah je pořád dobrý. Až mě bude potřebovat, zavolá mi. A já budu připraven nabídku přijmout."   

Fanoušci dostihli Banderase i před tiskovou konferencí.

.: Fanoušci dostihli Banderase i před tiskovou konferencí. Hvězda se jejich zájmu nijak nebránila.

FOTO: Michaela Říhová, Právo

Rozdával úsměvy i podpisy 

Banderas dorazil do Varů ve skvělé náladě. Před tím, než se ubytoval v Puppu, rozdal desítky podpisů. Zájem o autogram byl enormní.

Španělský krasavec vystupuje z limuzíny.

.: Španělský krasavec vystupuje z limuzíny.

FOTO: Petr Horník, Právo

Polibek na přivítanou - Bartoška a Banderas

.: Polibek na přivítanou - Bartoška a Banderas.

FOTO: Petr Horník, Právo

.: Odlesk v brýlích slavného Španěla - Jiří Bartoška.

FOTO: Michaela Říhová, Právo

Banderas je ubytovaný v Puppu.

.: Banderas je ubytovaný v Puppu. Na jeho počest se tu budu v pátek večer servírovat večeře plná české klasiky. Podávat se bude nejen kachna, ale také lívanečky s rybízem. [celá zpráva]

FOTO: Petr Horník, Právo

Banderas je poslední velkou star letošního karlovarského festivalu. V sobotu převezme Cenu prezidenta festivalu a na vlastní přání uvede film Letní déšť, ve kterém nehraje, ale režíroval ho.

"Pokusil jsem se v něm ztvárnit své sny, zážitky, vzpomínky a myšlenky. Je to taková skládačka," řekl v pátek novinářům.

Vše zavinila zlomenina 

Hvězda nejen mnoha filmů, ale také anket o nejkrásnějšího muže světa tvrdí, že ho k profesi přivedla náhoda.

Kouzelný úsměv předvedl Banderas i ve Varech. Krásná tvář mu pravidelně vynáší vysoké příčky v žebříčcích nejkrásnějších lidí světa.

.: Kouzelný úsměv předvedl Banderas i ve Varech. Krásná tvář mu pravidelně vynáší vysoké příčky v žebříčcích nejkrásnějších lidí světa.

FOTO: Michaela Říhová, Právo

Kdyby si osmačtyřicetiletý rodák z Malagy ve 14 letech nezlomil nohu, mohl zářit jako fotbalista Realu Madrid či Barcelony. Jako herec však září do celého světa už od svého prvního amerického snímku, dokumentu S Madonnou v posteli z roku 1991.

K jeho nejslavnějším filmům patří nezapomenutelný Desperado Roberta Rodrigueze se Salmou Hayek a Quentinem Tarantinem, ze zcela jiného soudku je Philadelphia s Tomem Hanksem, Interview s upírem, Evita [celá zpráva], Legenda o Zorrovi či Frida [celá zpráva].

Kdopak tady ještě je, pátrá Banderas.

.: Kdopak tady ještě je, pátrá Banderas.

FOTO: Petr Horník, Právo

 Milovník dobrého vína je od roku 1996 podruhé ženatý s herečkou Melanií Griffithovou, s níž má dceru Stellu del Carmen.