Hlavní obsah
 

Ulice u Gottovy vily se zatím uklízet nebude, rodina si to nepřeje

Úklid ulice u vily Karla Gotta, kam lidé po jeho úmrtí spontánně začali nosit svíčky, květiny i další předměty, byl prozatím na přání rodiny odložen. V pondělí to uvedli mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková a mluvčí Pražských služeb Radim Mana. Veřejnost i rodina se s Gottem rozloučily v uplynulých dnech.

 
Ulice u Gottovy vily se zatím uklízet nebude, rodina si to nepřeje

„Na přání rodiny se termín úklidu pietního místa Nad Bertramkou posouvá, přesný termín zatím není znám. Vše řeší hlavní město Praha přímo s rodinou,” uvedla Lišková.

K vile v ulici Nad Bertramkou, kde Gottova rodina žila, přicházeli jeho fanoušci denně od oznámení smutné zprávy. Místo se postupně zaplnilo svíčkami a předměty, které zcela pokryly ulici i před sousední vilou. Přicházeli lidé všeho věku. Na znamení úcty zapálili svíci či zanechali vzkaz. Na místě většinou chvíli mlčky postáli, někteří plakali nebo měli slzy v očích.

Kvůli velkému zájmu o uctění umělcovy památky zřídilo hlavní město společně s městskou částí Praha 5 také další pietní místo, v Kinského zahradě. Lidé tam přicházejí od pátku. Na místě se zároveň shromáždily květiny, které Gottovi příznivci přinesli v pátek na Žofín. Pietní místa ale vznikla i v řadě dalších měst Česka, například v Brně, Karlových Varech nebo Sokolově.

BEZ KOMENTÁŘE: Časosběrné video z rozloučení s Karlem Gottem na Žofíně

Video: Novinky

Gott podlehl těžké nemoci 1. října před půlnocí. Léčil se s akutní leukemií. Veřejnost se s ním mohla naposledy rozloučit v pátek 11. října na Žofíně, kam dorazilo zhruba 49 tisíc lidí. V sobotu se konala zádušní mše ve svatovítské katedrále, kam se přišli s legendou populární hudby rozloučit příbuzní, přátelé, spolupracovníci, politici, zpěváci, herci, sportovci a další pozvaní hosté. Sobota byla zároveň dnem státního smutku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků