Hlavní obsah
Svíčky a květiny před vilou zesnulého zpěváka Karla Gotta na Bertramce v Praze Foto: Michal Krumphanzl, ČTK

Lidé dál nosí na Bertramku svíčky

U domu zesnulého zpěváka Karla Gotta na pražské Bertramce za poslední den přibylo několik svíček a květin, spontánně vzniklé pietní místo se ale příliš nerozšiřuje. Ulici u vily, kterou Gottovi fanoušci od 2. října zcela zaplnili záplavou svíček, kytic, fotografií a darů, nechalo hlavní město uklidit v noci na úterý.

Svíčky a květiny před vilou zesnulého zpěváka Karla Gotta na Bertramce v Praze Foto: Michal Krumphanzl, ČTK
Lidé dál nosí na Bertramku svíčky

Gottova rodina si vzkazy a dárky ponechá, další využití svící a květin zvažuje. Lidé vzápětí po úklidu začali u vily zapalovat svíce nové.

Několik květin odpoledne leželo na podezdívce plotu u vily Gottových, svíčky zabíraly část chodníku. Mezi nimi bylo několik vzkazů a obrázků od dětí. Lidé stále na místo přicházejí, pietní místo ale svými dary zásadně nerozšiřují.

Svíčky a vzkazy před vilou zesnulého zpěváka Karla Gotta na Bertramce

Foto: Michal Krumphanzl, ČTK

Dárky si nechají

„Vzkazy a dárky si rodina ponechá jako památku, stejně jako svíce a část květin, a zvažuje několik možností, jak je ještě využít, aby nesly vzpomínku na odchod Karla Gotta,” napsala už dříve na oficiálních stránkách zpěváka jeho mluvčí Aneta Stolzová.

Gott zemřel 1. října. Legendě české populární hudby, která ovlivnila několik generací posluchačů, bylo 80 let. Fanoušci se mohli s oblíbeným zpěvákem rozloučit v pátek v paláci Žofín, kam přišlo zhruba 49 000 lidí. Magistrát společně s Prahou 5 vytvořil v Kinského zahradě pietní místo, kde měli lidé možnost o víkendu také zanechat květinové dary a svíčky. Místo bylo uklizeno v noci na pondělí, ale i tady se následně objevily čerstvé květiny a svíčky.

Po veřejném rozloučení na Žofíně se v sobotu uskutečnila zádušní mše ve svatovítské katedrále pro rodinu a pozvané hosty. Zpěvákovy ostatky pozůstalí nechali převést do motolského krematoria ke zpopelnění. Místo uložení urny rodina zatím nezveřejnila.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků