Hlavní obsah
Franka Kostku hraje Hynek Čermák. Foto: Falcon

ŽEBŘÍČEK: Poslední aristokratka, Joker a Zloba

První příčku v žebříčku návštěvnosti českých kin obsadila momentálně rozšafná mainstreamová komedie Poslední aristokratka režiséra Jiřího Vejdělka. Nasbírala celkem 114 751 diváků za víkend.

Franka Kostku hraje Hynek Čermák. Foto: Falcon
ŽEBŘÍČEK: Poslední aristokratka, Joker a Zloba

Poslední aristokratka je komedie o Američanovi Frankovi, který zdědí po šlechtických předcích český zámek Kostka. Potomek emigrantů se tak po více než čtyřiceti letech chystá s dcerou Marií a temperamentní ženou Vivien na velký návrat do Čech. Čerství aristokraté jsou neznalí místních poměrů a nepolíbení českou realitou, někdejší vlast a zámecký život znají jen z prastarých vyprávění příbuzných. Po příjezdu rodina zjišťuje, že se zámek nachází ve stavu pozvolného rozkladu, stranou veškerého společenského dění. Jedinými stálými obyvateli Kostky jsou zpátečnický kastelán, hospodyně paní Tichá a líný hypochondrický údržbář Krása.

Vejdělek obsadil do hlavních rolí Hynka Čermáka, Tatianu Dykovou, Yvonu Stolařovou, Elišku Balzerovou, Martina Pechláta, Vojtěcha Kotka, Pavla Lišku, Zdeňka Piškulu a Táňu Pauhofovou.

Joker

Foto: Vetical Ent.

Na druhém místě trůní uznávané americké drama Joker o neúspěšném herci Arthurovi, kterého okolí po léta jen uráží a ponižuje. Arthur se stává časovanou bombou. Herec Joaquin Phonix je letos považován za horkého kandidáta na Oscara za výkon v hlavní roli.

Třetí místo a americká fantasy Zloba: Královna všeho zlého. Zloba žije spokojeně na čarovných Blatech a její kmotřenka Růženka dospívá. Jejich vzájemný vztah, který se zrodil ze zrady a pomsty, rozkvetl a zkošatěl. Nicméně nenávist mezi lidmi a kouzelnými bytostmi nezmizela.

Nejnavštěvovanější filmy v ČR
Pozice
Minulý týden
 FilmPočet návštěvníků za víkend
1.
26
Poslední aristokratka
114 751
2.2.Joker
39 473
3.1.
Zloba: Královna všeho zlého
36 839
4.
9.Sněžný kluk 23 117
5.
-Zombieland: Rána jistoty17 407
6.
7.Přes prsty 4 219
7.
3.Ovečka Shaun ve filmu3 515
8.
5.Román pro pokročilé   3 472
9.
4.Blíženec
3 438
10.
8.Angry Birds ve filmu 2
2 808

Zdroj: Unie filmových distributorů

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků