Hlavní obsah
Ledové království 2 Foto: Disney

ŽEBŘÍČEK: Ledové království pro děti a Vlastníci pro dospělé

Dětské Ledové království 2 stále válcuje žebříček návštěvnosti kin. Z dospělých filmů se nejvýše udržela drsná komedie Vlastníci, která sklízí i dobré kritiky.

Ledové království 2 Foto: Disney
ŽEBŘÍČEK: Ledové království pro děti a Vlastníci pro dospělé

Ledové království byla komerčně úspěšná americká animovaná pohádka z roku 2013. Uběhlo pár let a Elsa s Annou jsou zpět v Ledovém království 2. Proč se Elsa narodila s kouzelnou mocí? Odpověď ji svůdně volá a zároveň hrozí, že zničí její ledové království. Společně s Annou, Kristoffem, Olafem a Svenem se královna Elsa vydává na nebezpečnou cestu.

Druhé místo a první dospělý film v žebříčku – Vlastníci. Vybroušená konverzačka Jiřího Havelky (scénář a režie) je ve své podstatě spíše divadelní hrou, odehrává se jen uvnitř domu, kde se neustále vyostřuje situace na členské schůzi. Povrchní drbna Horvátová (Dagmar Havlová) má o všem spoustu informací.

Dagmar Havlová

Foto: Cinemart

Paní Zahrádková (Tereza Voříšková) s manželem (Vojta Kotek) se upřímně snaží dům opravit, ale Roubíčková z kontrolního výboru (Klára Melíšková) jim neustále klade byrokratické překážky. Starý zakomplexovaný bolševik Kubát (Jiří Lábus) by chtěl především buzerovat, ale od revoluce už si ho nikdo nevšímá, tak čeká na domovní schůze, aby se mohl ukojit tím, že všem všechno zkazí.

Třetí je film Le Mans ´66, životopisné drama o automobilovém šampionovi, jehož hvězdnou kariéru ukončí srdeční vada. V nové pozici konstruktéra se pak musí vyrovnávat s arogancí a nesnesitelností zkušebního jezdce. Společnými silami zkusí porazit Ferrariho tým.

Nejnavštěvovanější filmy v ČR
Pozice
Minulý týden
 FilmPočet návštěvníků za víkend
1.
1.Ledové království II
123 181
2.2.Vlastníci
29 544
3.3.Le Mans ´66
19 468
4.71.Last Christmas14 330
5.
4.Poslední aristokratka9 770
6.
-Valhalla: Říše bohů8 196
7.
5.Ženská na vrcholu 7 477
8.
7.Joker  3 382
9.
8.Zloba: Královna všeho zlého
3 361
10.
10.Addamsova rodina3 323

Zdroj: Unie filmových distributorů

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků