Hlavní obsah
Kaley Cuocová v Teorii velkého třesku Foto: CBS

Teorie velkého třesku odešla jako vítěz. Byla nejsledovanějším seriálem v Americe

Teorie velkého třesku léta bavila inteligentním humorem celý svět. Po dvanácti letech se rozloučila a poslední sezona se v Americe zapsala do dějin jako nejsledovanější hraný seriál roku.

Kaley Cuocová v Teorii velkého třesku Foto: CBS
Teorie velkého třesku odešla jako vítěz. Byla nejsledovanějším seriálem v Americe

Poslední díl The Change Constant/The Stockholm Syndrome letos vytvořil absolutní rekord pro epizodu seriálu - měl v klasické televizi skoro 25 milionů diváků. K tomu je ale třeba přičíst ještě miliony lidí, kteří se dívají na internetu nebo si seriál stahují později.

Ale nešlo o jeden díl, i po celý rok byla série nejsledovanější.

Na druhém místě v žebříčku epizod je únorový díl The Donation Oscillation se sledovaností 18,85 milionu, dále epizoda The D&D Vortex (18,23 milionu) a The Meteorite Manifestation (18,18 milionu). Mezi další úspěšné seriály v USA patří po Teorii velkého třesku NCIS, Mladý Sheldon a Hra o trůny. Žádný díl ale nepřekonal hranici 18 milionů diváků.

Jim Parsons jako Sheldon Cooper ze seriálu Teorie velkého třesku.

Foto: CBS

V Česku zbožňovaný sitkom o potrhlém fyzikovi Sheldonovi a jeho kamarádech vysílá kanál Prima Cool, ale se zpožděním.

Protagonisté série už mezitím mají nové projekty. Herečka Kaley Cuocová, jež se proslavila rolí prostoduché blondýnky Penny, produkuje vlastní seriál s krimi zápletkou The Flight Attendant (Letuška) pro HBO a současně v něm bude hrát. Vychází z románu Chrise Bohjaliana, který adaptoval Steve Yockey. Natáčet se bude letos na podzim a měl by mít zatím osm hodinových dílů.

Herci Jim Parsons a Mayim Bialiková (Sheldon Cooper a Amy) pracují na seriálu Carla. Bialiková si zahraje hlavní roli a oba budou výkonnými producenty seriálu. Carla je založena na starším sitkomu z dílny BBC Miranda. Zatím se neví, jestli se Jim Parsons v budoucnu nějak zapojí i před kamerou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků