Hlavní obsah
Z filmu Pán prstenů. Foto: New Line Cinema

Seriál Pán prstenů ještě nezačal a už schválili i druhou sezonu

Amazon připravuje novou „mašinu na peníze“ - velkorozpočtový fantasy seriál Pán prstenů, u kterého se předpokládá velký úspěch. Důvěra v projekt jde tak daleko, že schválili i natáčení druhé sezony, aniž by natočili tu první.

Z filmu Pán prstenů. Foto: New Line Cinema
Seriál Pán prstenů ještě nezačal a už schválili i druhou sezonu

Seriál je teprve ve stadiu předprodukce, fyzicky tedy ještě neexistuje ani jeden díl. Má se natáčet na Novém Zélandu, ale zahraniční média upozorňují, že všichni herci ještě nejsou potvrzeni. Zatím se psalo o třech jménech – Will Poulter, Markella Kavenaghová a Joseph Mawle.

U fanoušků se objevují i obavy, že půjde o prachsprostou komerci bez Tolkienova ducha. Seriál se sice jmenuje Pán prstenů a dědicové spisovatele JRR Tolkiena s tím souhlasí, nemá ale s Tolkienovým dílem nic společného. Nejde o adaptaci jeho románů, nýbrž o nový příběh, který píšou JD Payne, Patrick McKay a Bryan Cogman. Režii má mít na starosti J. A. Bayona.

Výkonnými producenty série jsou Lindsey Weber, Bruce Richmond, Gene Kelly a Sharon Tal Yguado, spoluautory a výkonnými producenty Gennifer Hutchison, Jason Cahill a Justin Doble pod hlavičkou Amazon Studios.

O scénáři se zatím nic neví, děj se má odehrávat před začátkem Společenstva prstenu, prvního ze tří svazků románu J. R. R.  Tolkiena. Na seriálu se prý podílí i spisovatelův vnuk Simon Tolkien.

Komerční úspěch filmů jako Hobit a Pán prstenů je nezpochybnitelný. Jestli je dějově samostatný seriál na motivy z Tolkiena správnou cestou, ukáže teprve čas, ale popularita klasické fantasy v ČR rozhodně neopadá, dokazuje to i jeden český fanoušek, který si pracně postavil vlastní Hobitín.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků