Hlavní obsah
Oscar Foto: Mario Anzuoni, Reuters

Oscar mění pravidla, film už nemusí do kin

Kvůli pandemii se dočasně mění letité pravidlo, že film kandidující na Oscara musí být uveden nejméně sedm dní v běžném kině v okrese Los Angeles.

Oscar Foto: Mario Anzuoni, Reuters
Oscar mění pravidla, film už nemusí do kin

Jak organizátoři filmových cen upozorňují, změna neznamená, že může být na Oscara nominováno cokoliv. Film by musel mít alespoň plánovanou kinopremiéru (i když se neuskutečnila) a také musí být dán k dispozici na streamovací službu sloužící členům akademie.

„Akademie pevně věří, že není lepší způsob, jak si užít kouzlo filmu, než ho vidět v kině. Nicméně tato historicky tragická pandemie covid-19 si vynutila dočasnou výjimku v pravidlech našich cen,“ sdělilo vedení oscarové akademie.

Jakmile budou kina normálně fungovat, sedmidenní pravidlo se zase vrátí. Akademie ale připustila, že už nebude trvat na tom, aby šlo o kina v okrese Los Angeles, a zahrne sály v New York City, Chicagu, Miami nebo v Atlantě.

Dojde ještě k dalším menším změnám, třeba kategorie střih zvuku a mix zvuku se spojí do jedné společné. Celkový počet kategorií tak má být 23. Všichni členové akademie budou také nyní hlasovat už v předběžném kole kategorie nejlepší neanglicky mluvený film.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků