Hlavní obsah
 

Léto 85 zvítězilo u diváků Festivalu francouzského filmu

Novinka režiséra Françoise Ozona Léto 85 nejvíce zaujala publikum 23. ročníku Festivalu francouzského filmu, který se konal online na platformě DAFilms.cz. Děj filmu režisér zasadil na pobřeží v Normandii v létě roku 1985. Vrátil se ke svým kořenům mistrovsky vyprávěným příběhem, který zprostředkovává atmosféru poloviny osmdesátých let. Film je v ČR distribuován společností Aerofilms.

 
Léto 85 zvítězilo u diváků Festivalu francouzského filmu

Na druhém místě se umístil dokumentární snímek Aznavour a jeho svět o francouzském šansoniérovi, zpěvákovi a textaři arménského původu Charlesi Aznavourovi režiséra Marca di Domenica.

„Pro mě byl tento film opravdovým objevem, je to neuvěřitelně silný film. Edit Piaf darovala Charlesi Aznavourovi jeho první příruční kameru v roce 1948. Až do roku 1982 pak velký Charles natáčel svůj život. Režisér Marc di Domenico zvolil hlas francouzského herce Romaina Durise, který filmem provází a čte krásné texty Charlese Aznavoura,“ řekl k tomu ředitel Francouzského institutu v Praze Luc Lévy.

Třetí místo patří novému dokumentu reportéra, fotografa a režiséra Yanna Arthuse-Bertranda a francouzsko-ukrajinské režisérky Anastasie Mikové Žena, který vypráví příběh o ženskosti bez ohledu na národní, kulturní či generační hranice.

Žena je celosvětový projekt, který dává možnost promluvit více než dvěma tisícovkám žen z padesáti zemí světa. Snímek do české distribuce zakoupila společnost Bohemia Motion Pictures.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků