Hlavní obsah

Léto 85 zvítězilo u diváků Festivalu francouzského filmu

26. 11. 2020, 15:13
Právo, Věra Míšková

Novinka režiséra Françoise Ozona Léto 85 nejvíce zaujala publikum 23. ročníku Festivalu francouzského filmu, který se konal online na platformě DAFilms.cz. Děj filmu režisér zasadil na pobřeží v Normandii v létě roku 1985. Vrátil se ke svým kořenům mistrovsky vyprávěným příběhem, který zprostředkovává atmosféru poloviny osmdesátých let. Film je v ČR distribuován společností Aerofilms.

Trailer k filmu Léto 85 Video: Aerofilms

 
Článek

Na druhém místě se umístil dokumentární snímek Aznavour a jeho svět o francouzském šansoniérovi, zpěvákovi a textaři arménského původu Charlesi Aznavourovi režiséra Marca di Domenica.

„Pro mě byl tento film opravdovým objevem, je to neuvěřitelně silný film. Edit Piaf darovala Charlesi Aznavourovi jeho první příruční kameru v roce 1948. Až do roku 1982 pak velký Charles natáčel svůj život. Režisér Marc di Domenico zvolil hlas francouzského herce Romaina Durise, který filmem provází a čte krásné texty Charlese Aznavoura,“ řekl k tomu ředitel Francouzského institutu v Praze Luc Lévy.

Třetí místo patří novému dokumentu reportéra, fotografa a režiséra Yanna Arthuse-Bertranda a francouzsko-ukrajinské režisérky Anastasie Mikové Žena, který vypráví příběh o ženskosti bez ohledu na národní, kulturní či generační hranice.

Žena je celosvětový projekt, který dává možnost promluvit více než dvěma tisícovkám žen z padesáti zemí světa. Snímek do české distribuce zakoupila společnost Bohemia Motion Pictures.

Reklama

Související témata:

Výběr článků