Hlavní obsah
Vlk obecný. Foto: Profimedia.cz

4 tipy na snímky s vlky: Dobrodružná dramata o divokých zvířatech a lidech

Jak to, že si někdy lidi a divoká zvěř tolik rozumí? A někdy naopak vůbec? Vybrali jsme čtyři filmy s vlky, ze kterých na vás dýchne kouzlo svobody, lesů, vod a zvířat.

Vlk obecný. Foto: Profimedia.cz
4 tipy na snímky s vlky: Dobrodružná dramata o divokých zvířatech a lidech

1. Tanec s vlky

Poručík Dunbar je po bitvě s konfederační armádou označen za hrdinu a na vlastní žádost poslán do opuštěné pevnosti, kde se spřátelí s osamělým vlkem a kmenem Siouxů. Indiáni mu dají přezdívku Tančí s vlky. Film roku 1990 natočil představitel hlavní role Kevin Costner podle knihy od Michaela Blakea.

2. Přežít s vlky

Sedmiletá Židovka se za války vydá z Belgie na východ, kam Němci odvezli její rodiče. Na cestě jí pomáhají vlci, naopak lidi jí způsobí jen útrapy. Drama roku 2007 natočila režisérka Véra Belmontová podle knihy Mishi Defonsecové.

3. Mezi vlky

Liam Neeson exceluje v příběhu o přežití v přírodě, kdy skupinu mužů, kteří s letadlem ztroskotali na Aljašce, v mrazu pronásleduje smečka vlků čekající na potravu. Dobrodružné drama natočil roku 2011 režisér Joe Carnahan podle knihy Iana Mackenzieho Jefferse.

4. Vlk

Sibiřský pastevec má za úkol v zimě hlídat stádo sobů. V jeho blízkosti najde vlčici s mláďaty a rozhodne se rodinu ušetřit. Všechny si je oblíbí, ale čeká ho problém – jak vlčí rodinu ochránit před lidmi, kteří se bojí o své soby? Drama roku 2009 natočil režisér Nicolas Vanier.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků