Hlavní obsah
Na otázku, jaký film si v posledních letech užil nejvíc, bez zaváhání odpoví: „Bylo to natáčení akční krimi Red.“ Foto: Steve Marcus, Reuters

10 filmů, ve kterých si vás získá Morgan Freeman

Morgan Freeman často hraje zkušené policisty nebo moudré muže, kteří jsou pro své okolí oporou. Vybrali jsme deset snímků, kde tento slavný americký herec exceluje.

Na otázku, jaký film si v posledních letech užil nejvíc, bez zaváhání odpoví: „Bylo to natáčení akční krimi Red.“ Foto: Steve Marcus, Reuters
10 filmů, ve kterých si vás získá Morgan Freeman

1. Vykoupení z věznice Shawshank

Tento slavný film z vězeňského prostředí byl natočen roku 1994 režisérem Frankem Darabontem podle povídky od Stephena Kinga a vedle Morgana Freemana si tam další hlavní roli zahrál Tim Robbins. Právě ten se dostane do vězení, kde potká staršího a zkušenějšího mukla Freemana. Společně se snaží přežít v nelidském prostředí vězeňského systému.

2. Božský Bruce

Tady Morgan Freeman hrál Boha, který svěří své povinnosti Jimovi Carreymu. Komedie měla premiéru roku 2003, režíroval ji Tom Shadyac.

3. Sedm

V tomto krimi thrilleru Morganovi Freemanovi sekundoval Brad Pitt. Společně hráli dvojici detektivů, kteří pátrají po vrahovi, jehož oběti spojuje sedm smrtelných hříchů. Film měl premiéru roku 1995, režíroval ho David Fincher.

4. Než si pro nás přijde

V této komedii hrál Morgan Freeman ve dvojici s Jackem Nicholsonem. Oba se dozví, že jim zbývá necelý rok života, a rozhodnou se užít si na maximum, než jejich čas vyprší. Snímek měl premiéru roku 2007, režie se ujal Rob Reiner.

5. Invictus: Neporažený

Snímek Invictus vypráví o Nelsonovi Mandelovi (Morgan Freeman) a o tom, kterak spojil síly s kapitánem jihoafrického rugby týmu Francoisem Pienaarem (Matt Damon), aby sjednotil zemi. Životopisné drama natočil herec a režisér Clint Eastwood v roce 2009.

6. Řidič Miss Daisy

Hoke (Morgan Freeman) je řidičem staré bohaté dámy Daisy (Jessica Tandyová). Ta dělá, že ho nepotřebuje, ale když Hoke odejde do důchodu, oběma dojde, že v sobě navzájem našli přítele. Režii má na svědomí Bruce Beresford. Film měl premiéru roku 1989.

7. Temný rytíř

Režisér Christopher Nolan na začátku jednadvacátého století natočil úchvatnou trilogii vycházející z komiksů Boba Kanea a Billa Fingera o Batmanovi a tohle je její druhý díl. Morgan Freeman ve filmech o netopýřím muži hraje technika, který Batmanovi připravuje vychytávky k boji s nepřáteli, jako například převlek, zbraně nebo auta a motorky. V tomto díle Batman (Christian Bale) bojuje s Jokerem (Heath Ledger). Snímek měl premiéru roku 2008.

8. Jako pavouk

Detektiv Alex Cross (Morgan Freeman) vyšetřuje případ zmizelé dcery kongresmana, kterou někdo unesl ze školy. Film podle knihy od Jamese Pattersona roku 2001 natočil režisér Lee Tamahori.

9. Sbohem, baby

Čtyřletá Amanda McCreadyová se ztratí a policie si neví rady. Strýc a teta holčičky se obrátí na soukromé detektivy Patricka Kenzieho (Casey Affleck) a Angie Genarrovou (Michelle Monaghanová). Matka holčičky je závislá na drogách a celá bostonská čtvrť, kde se případ zmizení stal, je plná kriminality. Případ dále řeší i detektiv Remy Bressant (Ed Harris) a policejní kapitán Jack Doyle (Morgan Freeman). Na konci filmu si musí část zúčastněných včetně diváků zodpovědět otázku, co je správně a co ne. Film režírovaný Benem Affleckem byl natočen roku 2007 podle čtenářsky velmi úspěšné knižní předlohy od Dennise Lehanea.

10. RED

Akční komedii RED natočil podle komiksové mikrosérie Warrena Ellise a kreslíře Cullyho Hamnera roku 2010 režisér Robert Schwentke. Agent CIA v důchodu Frank Moses (Bruce Willis) má být zklikvidován novým vedením CIA. Přežije? Název filmu je zkratka Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný). Morgan Freeman zde také hraje vysloužilého agenta.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků