Hlavní obsah
Michal Dvořák je ředitel festivalu Soundtrack Poděbrady. Foto: Lucie Levá

Multimediální show iMucha bude mít předpremiéru na Soundtracku

Pátý ročník Mezinárodního festivalu filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady bude mít v letošním roce podtitul Jedeme dál!. Jeho původní program byl kvůli koronavirové krizi přesunut na příští rok. Ten letošní ovládnou světová předpremiéra projektu iMucha a symfonický koncert Ondřeje Soukupa.

Michal Dvořák je ředitel festivalu Soundtrack Poděbrady. Foto: Lucie Levá
Multimediální show iMucha bude mít předpremiéru na Soundtracku

Akce proběhne od 27. do 30. srpna. Nachystány jsou čtyři dny koncertů a filmových a multimediálních projekcí. Vstup na festival je zdarma.

Začne se ve čtvrtek 27. srpna hudebním večerem v Centrálním lázeňském parku. O den později program vyvrcholí světovou předpremiérou multimediální show iMucha. Na zdech poděbradského zámku poprvé ožijí v animacích krásky z plakátů Alfonse Muchy, šperky nebo impozantní obří plátna Slovanské epopeje.

„iMucha je projekt sestávající ze tří částí, které dávají jeden unikátní celek. Díky rozpohybování motivů z díla legendy české secese Alfonse Muchy v něm ožijí motivy více než sto let starých plakátů a pláten,“ uvádí Michal Dvořák, ředitel festivalu a producent projektu iMucha.

„Již v srpnu bude k vidění v pražském Obecním domě výstava, v jejímž rámci se ocitne v pohybu slavná sbírka plakátů. Dalšími pilíři projektu jsou velkolepá umělecká projekce a show, z níž jsme speciálně pro Soundtrack Poděbrady připravili ochutnávku v podobě velkoformátových projekcí. Provedeme diváky třemi tematickými bloky od art nouveau až ke komiksu. Na premiéru celé show se může veřejnost těšit v květnu příštího roku. Shodou okolností byl Mucha, světoznámý malíř, grafik a designér pravidelným a nadšeným návštěvníkem lázní Poděbrady. Představit tak iMuchu právě na našem festivalu se přímo nabízí,“ dodal.

Večer 29. srpna bude věnován profilovému koncertu Ondřeje Soukupa. Z hlavní scény u Zámku zazní v podání Filharmonie Hradec Králové suity z jeho nejslavnějších titulů Tmavomodrý svět, Kolja, Vratné lahve, Lída Baarová, Requiem pro panenku, Akumulátor 1 a další. Program koncertu bude oživen exkluzivními hudebními i filmovými ukázkami z připravovaného filmu Juraje Jakubiska Perinbaba a dva světy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků