Hlavní obsah
Kabát chce koncertovat. Představí se v létě. Foto: Milan Malíček, Právo

Kabát přeložil turné na příští rok. V létě zahraje na akcích projektu Summer Arena 2020

Vzhledem k situaci kolem pandemie koronaviru přesunula teplická rocková skupina Kabát své na letošní podzim naplánované koncertní turné na příští rok. Nové termíny teprve zveřejní. Fanoušci ji nicméně budou moci vidět o prázdninách na koncertech Summer Arena 2020.

Kabát chce koncertovat. Představí se v létě. Foto: Milan Malíček, Právo
Kabát přeložil turné na příští rok. V létě zahraje na akcích projektu Summer Arena 2020

„Řešíme intenzivně nové termíny v halách a chceme dodržet původní plán. Jen se, dopadne-li vše dobře, vše posune číselně o jeden den. Systém koncertů úterý čtvrtek, sobota, zachováme,“ napsala kapela na svých stránkách.

Koncertní sérii by chtěla zahájit 6. října 2021 v Chomutově. Na 9. října plánuje vystoupení v Karlových Varech, na 12. v Plzni a na 14. října v Českých Budějovicích. To je ideální představa. Jakmile budou termíny koncertů smluvně zajištěné, oznámí je.

„Berte to jako rozumné a bezpečné řešení. Ve svém důsledku se spoléháme na dva faktory. Že buďto tato nákaza sama zmizí, stejně jako se objevila, nebo dojde k dokončení vývoje a následné výrobě nějaké vakcíny či léku, které by tento problém vyřešily,“ konstatuje Kabát v prohlášení na svých internetových stránkách.

V létě ale bude možné Kabát na pódiu vidět. Jeho management ve spolupráci s dalšími našimi velkými agenturami a subjekty připravil projekt Summer Arena 2020. Od konce července by měly být připraveny speciální arény pod širým nebem, v nichž se odehrají koncerty několika výrazných českých skupin při omezené kapacitě odpovídající vládnímu nařízení. Kabát se této akce zúčastní. Bližší informace budou zveřejněny v dalších dnech.

„Je to snaha kapely překonat frustraci z odloženého turné, potřeba hrát klidně pro omezený počet diváků s hromadou omezení. Jde ale i o potřebu pomoci lidem v této branži. Kolem všech kapel se pohybuje velké množství techniků, bedňáků, sekuriťáků a dalších. Většina z nich nyní nevykonává svou práci, ale rozváží zboží z e-shopů, pracuje ve stavebnictví a podobně.  Chceme, aby i všichni tyto lidé mohli vykonávat činnost, pro kterou se vzdělávali a ve které jsou dobří. I pro ně by měl být tento projekt vzpruhou,“ konstatoval ještě Kabát.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků