Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Zvědavost nad tradici. Diváky na Vánoce zajímaly nejvíc nové pohádky

Divácká zvědavost na nové televizní pohádky zvítězila nad tradicí a konzervativností, a proto o Štědrém dnu a 1. svátku vánočním vyhrála večer ve sledovanosti Česká televize. Ale ne všichni lidé byli, soudě podle internetových reakcí na Novinkách, s kvalitou premiérové vánoční nadílky na ČT spokojeni. Převažovala silná kritika.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Zvědavost nad tradici. Diváky na Vánoce zajímaly nejvíc nové pohádky

Uvedení nové televizní pohádky České televize Duch nad zlato se stalo nejvíce sledovaným pořadem Štědrého dne. Od 19 hodin se dívalo na program ČT 1 rekordních 2, 2 mil. diváků. Podobně úspěšně si vedla na Hod boží další nová pohádka České televize Sněžný drak, kterou vyhledalo 1,9 mil. diváků.

Klasická vánoční pohádka Tři oříšky pro Popelku s Libuší Šafránkovou v hlavní roli, která se již několik let drží v čele vánoční divácké televizní sledovanosti, přilákala na Nově o Štědrém dnu tentokrát 1,6 mil. diváků.

Obě štědrovečerní pohádky se časově míjely. Duch nad zlato začínal v 19.00 hodin a Popelka ve 20.20 hodin, překrývaly se zhruba o deset minut, takže kdo chtěl, stihl oba vánoční české filmy.

Na klasiku nezanevřeli

Diváci ale klasice zůstali věrni. Usedli na Štědrý den k filmu Pelíšky na ČT (1,6 mil. diváků) a pustili si předtím odpoledne k štědrovečerním přípravám klasické pohádky Peklo s princeznou (1,2 mil. diváků), Princezna se zlatou hvězdou a Pyšná princezna (oba filmy 1,1 mil. diváků). Vše vysílala Česká televize.

Podobně tomu bylo i na 1. svátek vánoční. Přes 1,5 mil. diváků si v podvečer Hodu božího nenechalo ujít na ČT klasickou úsměvnou komedii Jak vytrhnout velrybě stoličku s okouzlujícím malým Tomášem Holým v hlavní roli. Skoro 1,4 mil. diváků si na Nově pustilo večer starší pohádku S čerty nejsou žerty.

Prima se se svými vánočními filmy nad milión diváků ve sledovanosti nedostala. Kolik lidí se dívalo na televizní pořady 2. svátku vánočního, bude oznámeno v pátek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků