Hlavní obsah

Žizkovský detektiv Ota Fink řádí jako za mlada

Je to zajímavé, kolik jen známých onen populární žižkovský detektiv Ota Fink vlastně má. V nejnovější Kletbě rodu Cajthamlů si pomalu ani nevzpomene na Tondu Cajthamla, se kterým kdysi dělal v jedné továrně.

Žizkovský detektiv Ota Fink řádí jako za mlada

Jinak ale tento důchodce řádí jako za mlada. Jak o něm říká spisovatel a písničkář Jaroslav Velinský/Kapitán Kid: „…mám akorát mozek, koncesi a bouchačku a nestojím o špinavý ruce, které by mi čistily cestu.“ Přidejme ještě žigulík a adresu Detektivní agentury Discret. Ono všechno má v jeho příbězích punc opravdovosti.

Nejen žižkovské hospody, ale i vinárna Montmartre, kde koná důležité porady nebo oslavy vyřešených příběhů. V Cajthamlově případě jde o zbavení jeho vnučky nařčení ze zabití. V Poslu neštěstí je zase ve hře téměř sedm a půl miliónu, na tolik si obchodníci s obrazy cení díla Miroslava Brože. Toho ale Fink našel zastřeleného.

Rozvedený s operní zpěvačkou Myriam, na těsno sblížený s mladičkou Eliškou, která se z oněch peněz ale radovat nebude. I ji najdou za pár dnů mrtvou.

Pravda také je, že v detektivkách Jaroslava Velinského se mrtvými nešetří. Rychle vydělané peníze totiž potěší násilníky, jakmile pocítí jejich vůni.

Kouzlo jeho příběhů mnohokrát dokreslují exotické motivy – zážitky z pražského podniku Tádžmahál nebo indická jehlice zatížená kletbou… Velinský/Kapitán Kid je přece nositel několika mloků, ocenění sci-fistů za nejlepší povídku, knihu. Ota Fink je však marlowovský hrdina ze Žižkova, který potěší, nenudí, poučí.

Jaroslav Velinský/Kapitán Kid: Ota Fink&Discret

Posel neštěstí

247 stran, 189 Kč

Kletba rodu Cajthamlů

Primus ve spolupráci a nakladatelstvím Kapitán Kid, 264 stran, 189 Kč

Jaroslav Velinský/Kapitán Kid: Ota Fink&Discret, Posel neštěstí,   247 stran, 189 Kč
Kletba rodu Cajthamlů, Primus ve spolupráci a nakladatelstvím Kapitán Kid, 264 stran, 189 Kč 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků