Hlavní obsah
 

Zemřel zpěvák Carlos Marín

Zpěvák Carlos Marín, člen kvarteta Il Divo, zemřel v neděli v nemocnici v britském Manchesteru. Podlehl koronavirové nákaze, píše server deníku Daily Mail. Bylo mu pouhých 53 let.

 
Zemřel zpěvák Carlos Marín

Španělský barytonista onemocněl během turné po Velké Británii. Jeho stav se zhoršoval, až skončil v nemocnici v Manchesteru, kde byl později uveden do umělého spánku. Povaha jeho onemocnění v té době nebyla známa, deník Daily Mail v pondělí napsal, že zpěvák navzdory očkování onemocněl covidem a zemřel v souvislosti s touto nákazou.

Jeho skon potvrdila skupina Il Divo na Twitteru: „S těžkým srdcem vám oznamujeme, že náš přítel a partner Carlos Marín zemřel. Bude chybět přátelům, rodině a fanouškům. Nikdo nenahradí jeho hlas ani jeho ducha.“

Carlos Marín se narodil v Německu, ale vyrůstal ve Španělsku. Své první album nahrál ve věku pouhých osmi let. Soutěžil v řadě španělských pěveckých soutěží a pravidelně vystupoval v televizi.

Mužský kvartet dal dohromady v roce 2003 Simon Cowell, inspiroval se spojením tří operních zpěváků známých pod názvem The Three Tenors (Tři tenoři), kterou tvořili Španělé Plácido Domingo a José Carreras a Ital Luciano Pavarotti.

Il Divo velmi brzo prorazil. O úspěších kvartetu vypovídá, že se mu podařilo prodat více než 30 milionů desek ve více než 33 zemích. Skupina je rovněž považována za průkopníky operního popu a na její živé koncerty se celosvětově prodalo více než dva miliony vstupenek.

Na začátku prosince Marín zveřejnil video z ostrova Gran Canaria, v němž propagoval poslední část turné skupiny Il Divo. Poté vystoupil v Southendu, Bournemouthu a Brightonu. Na záběrech vypadá spokojeně a zdravě. Naposledy vystoupil 6. prosince, o dva dny později byl přijat do nemocnice.

Skupina musela 10. prosince odvolat naplánované koncerty v Hullu a Nottinghamu a oznámila, že se přesouvají na příští rok.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků