Hlavní obsah

Zemřel režisér Comencini

Ve věku 90 let zemřel v Římě režisér Luigi Comencini považovaný za jednoho z předních představitelů italské neorealistické filmové školy. Informovala o tom v pátek agentura ANSA.

Zemřel režisér Comencini

Comencini, který nastoupil svou uměleckou dráhu krátce po skončení druhé světové války filmem Bambini in cittá, si režisérské řemeslo vyzkoušel už o deset let dříve dokumentárním snímkem La Novelletta. Celosvětově se ale proslavil začátkem 50. let snímky Chléb, láska a fantazie a Chléb, láska a žárlivost, které znamenaly i hvězdný start pro hlavní představitelku Ginu Lollobrigidu.

Na svém uměleckém seznamu má Comencini kolem padesátky celovečerních titulů. které obvykle sklidily příznivý ohlas nejen v Itálii, ale i v zahraničí. Jeho rozsáhlou filmografii uzavírá v roce 1991 Marcellino.

S řadou Comenciniho filmů se mohli seznámit i čeští diváci, například Bubovo děvče (1963), Bože, jak hluboko jsem klesla (1974) či Silnice Řím - Neapol neprůjezdná! (1978). Comencini byl rovněž autorem řady filmových scénářů a projevil se i jako vnímavý filmový kritik. Za filmovou kamerou ale nestál již řadu let. Jeho dcera Cristina se rovněž věnuje filmu. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků