Hlavní obsah
 

Zemřel kytarista Lynyrd Skynyrd Ed King. Svou Sweet Home Alabama už nezahraje

Ed King, bývalý kytarista legendy jižanského rocku Lynyrd Skynyrd, zemřel ve věku 68 let. King zesnul doma v Nashvillu ve státě Tennessee, uvedla BBC.

 
Zemřel kytarista Lynyrd Skynyrd Ed King. Svou Sweet Home Alabama už nezahraje

Podle zdroje magazínu Rolling Stone měl kytarista rakovinu plic.

Do Lynyrd Skynyrd přišel Ed King v roce 1972 a je spoluautorem zásadních desek Pronounced Leh-nerd Skin-nerd (1973), Second Helping (1974) a Nuthin Fancy (1975).

Už deska Leh-nerd Skin-nerd jasně demonstrovala sílu a kreativitu nové sestavy s hity Tuesday's Gone, Simple Man a hlavně s kultovní dlouhou skladbou Free Bird vybavenou bouřlivými kytarovými sóly na konci.

Second Helping bylo dokonalé album, kde vyšla mimo jiné i slavná jižanská hymna Sweet Home Alabama, kterou hrají rádia a televize dodnes. I zbytek alba byl prvotřídní - ať už balada The Ballad of Curtis Low nebo svižné rokenrolově chytlavé hity Workin for MCA a Call Me the Breeze. Po třetí desce King odešel s vysvětlením, že už je z kapely a turné vyčerpaný.

Ed King (vpravo) s Lynyrd Skynyrd v 70. letech

Foto: Profimedia.cz

Kytarista si tím zřejmě zachránil život, protože velká část členů skupiny v roce 1977 zemřela při letecké havárii. K obnoveným Lynyrd Skynyrd se zase vrátil v roce 1987 a hrál až do roku 1996, kdy ho začalo trápit srdce a nemohl už s kapelou jezdit na turné. Později musel podstoupit transplantaci.

Ed King vstoupil v roce 2006 do Rokenrolové síně slávy společně se starými členy kapely, kteří přežili pád letadla.

„Ed byl náš bratr, skvělý autor písní a kytarista,“ řekl člen Lynyrd Skynyrd Gary Rossington.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků