Hlavní obsah
Zdeněk Troška Foto: Jan Handrejch, Právo

Zdeněk Troška uvedl pohádku o lásce a čertovské lsti

Do kin míří v pořadí už sedmá pohádka Zdeňka Trošky Čertova nevěsta. Film plný lásky, kouzel a lstivých čertů na motivy klasického příběhu z pera Boženy Němcové Spravedlivý Bohumil by se měl stát jednou z nejvýpravnějších pohádek posledních let. Premiérově se divákům představí už za týden, 28. dubna.

Zdeněk Troška Foto: Jan Handrejch, Právo
Zdeněk Troška uvedl pohádku o lásce a čertovské lsti

"Je to moje asi nejtemnější pohádka. A to i přesto, že jsme původní, místy až hororovou předlohu, výrazně upravili a zjemnili," řekl po novinářské projekci režisér Troška. Ve filmu tak kromě romantických zákoutí a scén nechybějí ani temné přízraky, víly a čerti.

V klasicky české podívané pro celou rodinu se představilo mnoho známých herců. Například v roli královny Sabina Laurinová, v roli krále David Suchařípa. Královskou dceru ztvárnila začínající mladá herečka Eva Josefíková, jejího milého Václav Šanda. Samotného pekelného knížete si zahrál František Němec, kterému v roli čerta zdatně sekundoval Karel Zima.

Velkorysá výprava

Hlavním lákadlem snímku ale zřejmě bude velkorysá výprava. Diváci se jeho prostřednictvím podívají na zříceninu hradu Choustník, na jeden z nejkrásnějších severočeských zámků Ploskovice nebo na barokní zámek v jihomoravských Buchlovicích. Některé scény vznikaly i v barrandovských ateliérech.

Stejně jako v předchozích Troškových pohádkách Z pekla štěstí nebo Nejkrásnější hádanka nechybí ani Čertově nevěstě počítačová animace a triky. Velký důraz kladli tvůrci i na bohaté rokokové kostýmy. "Část z nich pochází z představení Manon Lescaut ve Státní opeře," upřesnil Troška.

Snímek vznikal loni v létě a vyžádal si 36 miliónů korun a 39 natáčecích dní. Samotná příprava realizace filmu ale trvala bezmála čtyři roky.

Čertova nevěsta kromě tuzemských kin zamíří i do zahraničí. "Máme pozvání na přehlídky filmů pro děti do Petrohradu, Moskvy nebo Kazachstánu," uvedl Troška. Snímek je přihlášen také do letošního 51. Mezinárodního festivalu pro děti a mládež ve Zlíně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků