Hlavní obsah
 

Vizovický Masters of Rock okoření show filharmoniků s heavymetalovými Sabaton

Tvrdé zkoušky s tvrdým metalem absolvují v těchto dnech hudebníci zlínské Filharmonie Bohuslava Martinů. Od úterý se spolu se švédskou heavymetalovou kapelou Sabaton připravují na společnou show, kterou vyvrcholí úvodní den patnáctého ročníku největší rockmetalové události v České republice, open air festivalu Masters of Rock. Ten se uskuteční od čtvrtka do neděle ve Vizovicích na Zlínsku.

 
Vizovický Masters of Rock okoření show filharmoniků s heavymetalovými Sabaton

Na východ Česka přicestovali švédští Sabaton kvůli náročným přípravám již v neděli. Od pondělí pak zkouší ve zlínské sportovní hale Euronics. V úterý se k nim přidali i filharmonici. Podle pořadatelů půjde o výjimečný koncert. Sabaton odehraje ve čtvrtek na hlavním pódiu spolu s filharmoniky čtrnáct svých skladeb. „Pětičlenná kapela chystá koncert s 66 filharmoniky,“ podotkl Jiří Daron z pořádající agentury Pragokoncert.

Filharmonie není rockovým fanouškům, kteří každoročně přijíždějí do Vizovic, neznámá. Na Masters začala s kapelami vystupovat zhruba před deseti lety. První kapelou, kterou Filharmonie Bohuslava Martinů doprovázela, byli američtí Manowar. „V patnáctileté historii festivalu se v polovině ročníků konala show za doprovodu orchestru,“ doplnil Daron.

Sabaton bude hvězdou čtvrtka, v pátek mnozí nejvíce očekávají vystoupení německých Running Wild. Během dne odehrají koncerty i Sepultura či Epica. K vidění bude i český projekt metalové opery Bohemian Metal Rhapsody, ve kterém se představí Lucie Bílá, Honza Toužimský, Tanja a Kamil Střihavka.

Plná tvrdého metalu bude i sobota, kdy do Vizovic přijede německá trashmetalová skupina Kreator. Chybět nebudou ani kapely Saxon, Pretty Maids a Crematory.

Slavná jména se objeví i v závěrečný den přehlídky. Se svými sólovými projekty se vizovickému publiku představí zpěváci Twisted Sister Dee Snider a Vince Neil z kapely Mötley Crüe.

Prvních dvacet tisíc fanoušků dostane kompilační CD s hity hvězd, které se objeví na letošním Masters of Rock.

Festival je již od poloviny června vyprodaný, dorazí na něj 25 tisíc vyznavačů tvrdé muziky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků