Hlavní obsah
 

Videoklip Veroniky Wildové k písni Milenec Ticho inspiroval svět neslyšících

Veronika Wildová se svojí kapelou Divoko představují videoklip Milenec Ticho. Po sérii veselých klipů se rozhodli zahrát na rockovější, melancholickou notu a přizvali ke spolupráci neslyšící herečku Lenku Sagulovou. Na Novinkách.cz má klip premiéru.

 
Videoklip Veroniky Wildové k písni Milenec Ticho inspiroval svět neslyšících

„Písnička Milenec Ticho je především o samotě a tichu, ve kterém člověk nachází klid. Původně jsme chtěli ve videu použít znakový jazyk, ale když jsem oslovila tlumočníky do znakového jazyka, začal se mi otevírat nový svět. Komunita neslyšících je v České republice početná. Ale protože sluchové postižení není na první pohled vidět, málokdo ví, jak při setkání s neslyšícím komunikovat. Že třeba není dobrý nápad zvyšovat hlas, naopak stačí dobře a jasně artikulovat, komunikovat spíš vizuálně,“ říká Wildová.

Veronika Wildová v novém klipu.

Foto: Lucie Levá

„Od toho se odvíjela i myšlenka klipu. V příběhu dvou lidí, ve kterém neslyšící slečna, kterou hraje Lenka Sagulová, učí svého přítele rozumět svému světu, nám šlo především o zachycení běžných situací, se kterými se takový pár potkává. Největším zážitkem pro nás bylo natáčení s tlumočnicí do znakového jazyka Hanou Peškovou. Posláním tlumočníka je překládat neslyšícímu všechno, co se během natáčení na place řekne, aby rozuměl kontextu. Byla to nová zkušenost pro všechny,” dodala Wildová.

Kameramanem a režisérem klipu byl David Pacholík, který tímto s Veronikou spolupracoval už po čtvrté. Milenec Ticho byl nahrán ve studiu All Senses, producentem byl Ondra Škoch, o mix a master se postaral Daniel Jereme Šída. Milenec Ticho vychází zároveň na Spotify a iTunes jako součást EP Divoko 2019.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků