Hlavní obsah
José Cura s bubnem ve scéně z Komediantů, Vedle Cury dirigent Jacques Lacombe. Foto: Jan Slavík

Velký Curův návrat k FOK

Argentinský tenorista a dirigent José Cura je u nás častým hostem. V úterý a ve čtvrtek připravil ve vyprodané Smetanově síni Obecního domu v Praze s francouzským dirigentem Jacquesem Lacombem večer složený ze svých oblíbených operních rolí.

José Cura s bubnem ve scéně z Komediantů, Vedle Cury dirigent Jacques Lacombe. Foto: Jan Slavík
Velký Curův návrat k FOK

Vybíral samozřejmě především ze známých oper romantismu a verismu, jejichž prezentace je jeho největší doménou. Tvořily první část programu s áriemi a scénami z oper Verdiho (Othello) a Leoncavalla (Komedianti). Exceloval v nich hlasově i výrazově a po pauze v tom pokračoval ve scénách ze Samsona a Dalily Camilla Saint-Saënse. Dostalo se i na velký prostor pro orchestr ve známých Bakanáliích. Dobře ho doprovázel i perfektně připravený Pražský filharmonický sbor se sbormistrem Jakubem Zichou.

José Cura se během večera často obracel i ke sboru, se kterým vedl pěvecký dialog.

Foto: Jan Slavík

Na závěr Cura zařadil velkou finální scénu z opery Peter Grimes od Angličana Benjamina Brittena, jedné ze základních oper dvacátého století. V ní hlavní hrdina, rybář Grimes před závěrečnou sebevraždou rekapituluje svůj nešťastný život. Byl to výtečný závěr znamenitého koncertu.

José Cura se loučí s publikem i spoluúčinkujícími

Foto: Jan Slavík

José Cura na čtvrtečním koncertě s FOK

Foto: Jan Slavík

Může se vám hodit na Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků