Hlavní obsah

Ve Frankfurtu začíná 60. ročník největšího knižního veletrhu na světě

Jubilejní 60. poválečný ročník největšího knižního veletrhu na světě začíná v úterý ve Frankfurtu nad Mohanem. Vpodvečer akci slavnostně zahájí německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier spolu s tureckým prezidentem Abdullahem Gülem jakožto zástupcem letošní hlavní hostující země. Dalším těžištěm letošního frankfurtského veletrhu bude postupující digitalizace knih.

Ve Frankfurtu začíná 60. ročník největšího knižního veletrhu na světě

Frankfurtský knižní veletrh je svým rozsahem ojedinělou přehlídku knižních novinek z celého světa i literatury na nových médiích, burzou nakladatelů a zároveň festivalem debat se spisovateli a jejich osobních prezentací.

Do 19. října ukáže více než 7000 vystavovatelů kolem 390 000 titulů. Stejně jako loni, kdy byl veletrh zaměřen na audioknihy, budou nejméně třetinu z nich tvořit kompaktní disky, DVD a další elektronická média.

Na frankfurtském veletržním výstavišti nebudou ani letos chybět čeští vystavovatelé a osobnosti. Z České republiky se představí 45 vystavovatelů, převážně knižních nakladatelství. Většina z nich bude soustředěna v české národní expozici na ploše 140 metrů čtverečních.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků