Hlavní obsah

V Praze zahraje „harmonikový Hendrix“ Johnny Mars a další bluesmani

Americký bluesman Johnny Mars vystoupí v Praze v rámci rozšířeného programu festivalu Blues Alive (20. listopadu v Jazz Docku). V klubu se během listopadu zastaví řada dalších zahraničních kapel.

V Praze zahraje „harmonikový Hendrix“ Johnny Mars a další bluesmani

Johnny Mars pochází z jižanské černošské rodiny, ale svou profesionální muzikantskou dráhu zahájil v New Yorku, kde chodil na střední školu. V polovině šedesátých let pak odjel do San Franciska, kde založil Johnny Mars Band.

V sedmdesátých letech se mu začalo dařit ve Velké Británii a přesídlil proto do Londýna natrvalo. Vydal tam řadu desek a spolupracoval třeba s producentem zpěváka Iana Gillana Rayem Fenwickem. V devadesátých letech hrával se skupinou Bananarama.

Kritici mu vymysleli přiléhavou přezdívku „harmonikový Jimi Hendrix“ nejen pro jeho virtuozitu při hraní na foukací harmoniku. Protože má ve zvyku hrát svá dlouhá sóla plná divokých zvratů přes různé efekty, jeho harmonika skutečně někdy může připomínat i psychedelickou kytaru.

V rámci festivalu Blues Alive, který probíhá tradičně i v Šumperku 18. listopadu, přijedou do pražského Jazz Docku od 17. do 21. listopadu čeští bluesmani (Marcel Flemr Band, Jan Kořínek & Groove či Zdeněk Bína s akustickým projektem) i zahraniční hvězdy, jako jsou australský kytarista Gwyn Ashton a britský zpěvák Pat Fulgoni s kapelou Lukáše Martínka.

V Šumperku vystoupí například kytarista Corey Harris, kytarista a zpěvák Michael Roach, izraelsko-nizozemsko-americká formace No Blues a hlavně Johnny Winter.

Všechny podrobnosti najdete na www.bluesalive.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků