Hlavní obsah
Festival architektury se bude konat v prostorách renesančního Letohrádku královny Anny na Pražském hradě. Foto: Profimedia.cz

V Praze začíná festival Architecture Week

V Praze začíná 5. ročník mezinárodního festivalu Architekture Week 2011 o tuzemské i zahraniční architektuře a urbanismu. Od 10. do 23. října nabídne řadu výstav, přednášek, seminářů, konferencí a filmových projekcí. Informovala o tom mluvčí festivalu Gabriela Štěpánková.

Festival architektury se bude konat v prostorách renesančního Letohrádku královny Anny na Pražském hradě. Foto: Profimedia.cz
V Praze začíná festival Architecture Week

Stejně jako v předchozích letech budou mít návštěvníci příležitost se v rámci připravovaných akcí seznámit s architekturou, urbanismem a teorií i praxí architektury jak domácí, tak i zahraniční.

"Jedním z nejzajímavějších projektů je projekt s názvem Architektura a urbanismus visegrádské čtyřky (V4), který se organizátoři, Czech Architecture Week a Správa Pražského hradu, rozhodli realizovat také vzhledem k letošnímu předsednictví České republiky ve V4," uvedla Štěpánková s tím, že lákadlem už je jen samotné umístění akce - konat se bude v prostorách renesančního Letohrádku královny Anny na Pražském hradě.

O urbanizaci i mladé architektuře

Projekt čítá celkem čtyři výstavy, jež se zaměří na metropole těchto čtyř spřátelených zemí, jejich urbanizaci, architekturu a mladou architekturu (tato expozice bude umístěna v Národní technické knihovně). Návštěvníci se blíže seznámí nejen s Prahou, Bratislavou, Varšavou a Budapeští, ale také s dalšími 18 architektonicky zajímavými městy.

V pražském letohrádku Belveder bude také umístěna expozice s názvem Arch Cities neboli univerzální město. Instalace představí architekturu metropolí celého světa - od Evropy a Asie přes Afriku až po Austrálii a Severní a Jižní Ameriku. Formou prezentace modelu a filmové projekce se výstavy zúčastní více než 30 států. "Návštěvník zde bude mít jedinečnou příležitost seznámit se s architekturou a porovnat vlivy, které působí na architekturu a její tvůrce v různých částech světa," dodala k programu Štěpánková.

Podrobnější informace najdou zájemci na www.architectureweek.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků