Hlavní obsah
Kytarista Paolo Angeli Foto: Rachot / Nanni Angeli

V Praze vystoupí avantgardní kytarista Paolo Angeli a duo cellistek Tara Fuki

Dvakrát se na přelomu týdne představí v Praze vynikají italský avantgardní kytarista Paolo Angeli. V neděli povede dílnu v pražském klubu Punctum a v pondělí zahraje v pražském Paláci Akropolis na koncertě, kde vystoupí i duo Tara Fuki.

Kytarista Paolo Angeli Foto: Rachot / Nanni Angeli
V Praze vystoupí avantgardní kytarista Paolo Angeli a duo cellistek Tara Fuki

Angeli, který pochází ze Sardinie, je považován za největší objev mezi experimentujícími kytaristy a řadí se po bok Freda Frithe a Keitha Rowea z AMM. Upozornil na sebe širší veřejnost specifickou úpravou písní od Radiohead, které se objevily na jeho posledním albu 22.22 Free Radiohead, kde je zkombinoval s postupy sardinské polyfonní hudby a prvky arabské hudby. Nahrávka se líbila i Radiohead.

Angeli je hrál na vlastnoručně vyrobenou preparovanou kytaru, která má 18 strun a lze na ni hrát smyčcem, takže se zvukově místy blíží až cellu.

Angeli už spolupracoval s řadou významných avantgardních hudebníků, s Fredem Frithem složil operu, vystupoval s americkým bubeníkem Hamidem Drakem a v pražské Akropoli natočil i živé album s Ivou Bittovou.

Duo zpívajících cellistek Tara Fuki patří k nejvýznamnějším tuzemským avantgardním skupinám nového tisíciletí. V poslední době se vrátilo k původnímu pojetí, které stojí jen na zvuku cell a hlasů Doroty Barové a Andrey Konstankiewiczové.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků