Hlavní obsah
Lichožrouti Foto: Galina Miklínová

V Praze se otevře Muzeum Lichožroutů

Ve čtvrtek se otevírají nejen hospody, ale také Muzeum Lichožroutů v pražské Ville Pellé. Výstava Galiny Miklínové Muzeum Lichožroutů - vstup vítaný!!! je multimediální retrospektivou ilustrátorky, výtvarnice a filmařky, která příběhy Lichožroutů stvořila s básníkem Pavlem Šrutem.

Lichožrouti Foto: Galina Miklínová
V Praze se otevře Muzeum Lichožroutů

Lichožrouti se objevili v několika knížkách a ve filmu z roku 2016.

„Návštěvníci se na výstavě setkají i s populárním Vombatem Jirkou a Cílovníky Evy Papouškové a s ”klanarády” klanu H2O – Hugem, Hubertem a Ofélií z oblíbených knih Petra Stančíka. Dále se Šrutovým Kokosovým dědkem, panem Kdybychem, Myšutem a jinými. A také s Péťou Fotkou a Kanafáskem,“ dodala Galina Miklínová.

„Výstava Galiny Miklínové, kterou považujeme za jednu z nejvýraznějších ilustrátorek prvních dvou dekád tohoto století, je logickým pokračováním naší snahy představit špičku této výtvarné oblasti nejen od nás,” uvedla ředitelka Galerie Villa Pellé Vladana Rýdlová. „Jsme rádi, že se tak právem přidá po bok takových velikánů, jako byli Jiří Šalamoun, Jiří Šlitr, Daisy Mrázková nebo Jean-Jacques Sempé.“

Muzeum Lichožroutů bude ve Ville Pellé do 28. března 2021. Od ledna pak galerie nabídne bohatý doprovodný program tvůrčích dílen, besed a komentovaných prohlídek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků