Hlavní obsah

V muzikálu Mona Lisa se objeví Helena Vondráčková a Hana Zagorová

České populární zpěvačky Helena Vondráčková a Hana Zagorová si zahrají v připravovaném muzikálu Mona Lisa, který bude mít premiéru příští rok 4. března v pražském Divadle Broadway. Obě dámy se budou střídat v roli matky Mony Lisy, kterou ztvární zpěvačka Iveta Bartošová.

V muzikálu Mona Lisa se objeví Helena Vondráčková a Hana Zagorová

Vondráčková přípravy muzikálu nemůže dočkat. "Četla jsem pozorně libreto a hned zpočátku jsem to četla jedním dechem. Když jsem to dokončila, tak jsem byla nadšená. Strašně se těším, protože mám za sebou několik muzikálů a teď jsem měla takovou pauzu. Je to zpestření naší koncertní činnosti," řekla Vondráčková.

Jednašedesátiletá zpěvačka, která v roce 1965 získala Zlatého slavíka, působila mimo jiné v muzikálech Bídníci či Hello, Dolly!. Muzikálovou zkušenost má i o rok starší Zagorová, která se objevila například v muzikálu Jack Rozparovač. "Ještě jsem neslyšela celou roli, četla jsem jenom libreto. Písničky, které jsem slyšela, jsou moc krásné," řekla Zagorová, která za svou kariéru získala devět Zlatých slavíků.

Role matky se po hvězdnému obsazení rozšířila tak, že bude téměř srovnatelná s hlavní rolí Mony Lisy. "Když jsem se dozvěděl obsazení, tak jsem si řekl, že to je splnění mého velkého snu. Nakonec došlo i k tomu, že ta role matky, která nebyla nijak velká, se musela nakonec rozšířit. Mně a Michalovi to přidělá práci, ale děláme to moc rádi," řekl Bohouš Josef, který spolu Michalem Davidem skládá k muzikálu hudbu.

Hudební stránka Mony Lisy je podle Vondráčkové skvostná. "Jsem velmi potěšena, protože to není žádné klišé. Ta muzika je pestrá, barevná, jsou tam různé styly," řekla Vondráčková. Zpěvačka dostala nabídku i na působení v muzikálech Baron Prášil nebo Carmen, které ale prý neodpovídaly jejím představám.

V dalších rolích nového muzikálu, který představí Monu Lisu jako ženu s velkým srdcem a tvrdou hlavou, se objeví Petr Kolář, Josef Vojtek či Petr Muk. Iveta Bartošová bude v hlavní roli alternovat s Monikou Absolonovou a Dashou. Texty k písním k hudebnímu dílu napsal Lou Fanánek Hagen.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků